08 Aralık 2019 Pazar Saat:
03:36
19-01-2016
  

İran Karşısında Kâğıttan Kaplan Gibiyiz!

anlaşmanın kazananlarından birisinin hiç şüphesiz İran olduğunu söylemek gerekir...

Facebook da Paylaş
 
Her ne kadar İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, İsrailli yetkililerden İran ve Batı arasındaki nükleer anlaşma hakkında herhangi bir yorum yapmamalarını istemiş olsa da alahednews'in haberine göre İsrail Eski Dışişleri Bakanı Avigdor Liberman, Batı'nın İran'la yaptığı nükleer anlaşma sonrasında İsrail'i İran karşısında  "kâğıt kaplan" olarak nitelendirdi. 
 
Avigdor Liberman:
 
"Tahran'la varılan nükleer anlaşma öncesinde birçok açıklamalarda bulunduk, tüm seçeneklerin masada olduğunu söyledik. ABD Kongresinde nükleer anlaşmaya onay verilmesinin önünü alacağımızı ilan ettik. Ama sonunda ne oldu? Herkes kenara çekildi. Neden? Çünkü diş gösteren köpek ısırmaz. Aslın bu örnek bizim içinde bulunduğumuz durumu çok iyi beyan ediyor. Çünkü biz,  İran karşısında 'Kâğıt Kaplan' konumuna düştük" ifadelerini kullandı.
 
Tel Aviv'in İran karşısında yenilgiye uğradığını ilan eden İsrail gazetelerinden Yedioth Ahronoth ise "İran'a uygulanan yaptırımların kaldırılması, İsrail'in diplomatik başarısızlığının sonucudur. Nükleer anlaşmanın kazananları ve kaybedenleri noktasında anlaşmanın kazananlarından birisinin hiç şüphesiz İran olduğunu söylemek gerekir. Anlaşma sürecinde Amerikan diplomasisinin de başarılı olduğunu söyleyebiliriz ama İsrail, kaybedenler arasında yer alıyor" diye yazdı.
 
Ehlader HABER
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler