05 Mart 2021 Cuma Saat:
22:29
13-10-2012
  

İran silahlı kuvvetleri İran halkının koruyucu şemsiyesidir

İslam İnkılabı Rehberi, İran silahlı kuvvetlerinin, yabancı düşmanlar karşısında İran halkının koruyucu şemsiyesi ve güvenlik unsuru olduğunu söyledi.

Facebook da Paylaş

 

 İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei, İran'ın Kuzey doğu eyaletlerinden Kuzey Horasan eyaletine yaptığı ziyaret kapsamında önceki gün sabah, Kuzey Horasan eyaleti silahlı kuvvetler ortak içtimasına katıldı.

İran halkının İslami eğitim ve İslam ahlakı doğrultusunda hiç bir şekilde saldırgan anlayış içerisinde olmadığını ve olası bir saldırı karşısında ise geri adım atmayacağını hatırlatan İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei, İran silahlı kuvvetlerinin, yabancı düşmanlar karşısında İran halkının koruyucu şemsiyesi ve güvenlik unsuru olduğunu, savaşçı emperyalist güçlerin, savaş çıkarmak amacıyla, silah satışı yaparak, kapitalist güçlere bağlı askeri sanayi alanlarını güçlendirmeye çalıştıklarını söyledi.

İslam İnkılabı Rehberi ve İslam Orduları Baş komutanı Ayetullah Seyyid Ali Hamanei emperyalist güçleri, savaş yanlısı anlayışın zayıflatması için tek yolun, İran halkının ve İran İslam cumhuriyeti silahlı güçlerinin savunmaya hazırlıklı olması olduğunu dile getirdi ve "başta gençler olmak üzere İran halkı güçlü bir morale sahip, İran İslam cumhuriyeti silahlı kuvvetleri geçmişten daha güçlü ve ülkeyi savunmada daha hazırlıklı, bu ruh ve bu anlayış olduğu sürece de düşmanlar hiç bir şekilde İran'a saldırı ve tehdidine izin verilmeyecektir" diye konuştu.

Ayetullah Seyyid Ali Hamanei konuşmamsında, 8 yıllık zorunlu savaş döneminde, İran İslam savaşçılarının, Irak Baas rejimi karşısında bir zafer kazandığını, güçlü modern silahlarla donanmış siyonist rejimin, 33 gün süren Lübnan ve 22 gün süren Gazze savaşında da inancın, düşmanın modern ve güçlü silahları karşısında zafer kazanacağının örneklerini gösterdiğini söyledi.

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei'nin konuşmasından önce de, İslam inkılabı muhafızlar ordusu komutanı Tümgeneral Muhammed Ali Caferi yaptığı konuşmasında, başta inkılab muhafızları olmak üzere, İslami İran silahlı kuvvetlerinin gücüne işaretle, "İslami İran güçleri, düşmanların tehditlerini ciddiyetle takip etmektedir. Her türlü tehditlere karşı gönüllü seferberlik ordusu Besiciler olsun, kara kuvvetleri güçleri bütün güçler, tam donanımlı savunmaya hazırlıklıdır. Denizde olası saldırılar karşısında uzun menzilli füzeler geliştirdik. Stratejik gücünü arttırdık" diye konuştu.

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler