05 Temmuz 2022 Salı Saat:
13:29
30-07-2016
  

İşgal Güçleri, Bu Hafta 102 Filistinliyi Tutukladı

Facebook da Paylaş

 

Filistin Enformasyon Merkezinin haberine göre, “İnsan” Demokrasi ve İnsan Hakları Merkezi, işgal güçlerinin bu hafta Batı Yaka, Kudüs ve Gazze’de aralarında 9 balıkçının da olduğu 102 kişiyi tutukladığını belirtti.

"İnsan" Merkezi’nin raporuna göre işgal güçleri bu hafta Muhammed Fakih adındaki direnişçiyi şehit ederken, 49 kişiyi de yaraladı.

Rapora göre işgal güçleri geçen hafta 17 ev ve iş yerini yıkarken, 2016 yılının ilk yarısında toplamda 168 ev ve iş yerini yıkıp 384’ü çocuk olmak üzere 740 kişinin evsiz kalmasına neden oldu.

Diğer taraftan Siyonist işgal rejimi zindanlarında, idari hapis cezasını protesto etmek için açlık grevini sürdüren Filistinli esir Bilal Kayed’e destek için diğerler esirlerin başlattığı açlık grevi de devam ediyor.

Esirlere yönelik baskı ve onları temel haklardan mahrum bırakma sadece işgalciden gelmiyor. Kızılhaç örgütü de esirlere bir darbe vurdu. Kızılhaç örgütünün esir ailelerinin ziyaretlerini ayda iki defadan bir defaya indirmesine tepki gösteren esirler bir taraftan açlık grevi başlatırken, diğer taraftan Kızılhaç temsilcisiyle görüşmeme kararı aldı.


Ehlader Haber                    
                   

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler