06 Temmuz 2022 Çarşamba Saat:
19:57
05-05-2016
  

İşgal Ordusu Gazze Şeridi'ni Yine Bombaladı.

İşgal ordusu bu sabah söz konusu demir atölyesinin yanında Gazze Şeridi'nde direniş güçlerine ait bazı hedeflere saldırı düzenledi.

Facebook da Paylaş

Filistin Enformasyon Merkezinin haberine göre, İşgal ordusunun bu sabah  erken saatlerde Gazze kentinin doğusundaki Ez-Zeytun Mahallesi'nde bir demir atölyesine düzenlediği hava saldırısında yaşlı bir Filistinli yaralandı. Filistin Sağlık Bakanlığı'ndaki kaynaklardan edindiği bilgiye göre, 65 yaşındaki Hacı Hasan Hüseyin işgal güçlerinin, ailesine ait demir atölyesine düzenlediği hava saldırısı sırasında şarapnel parçalarıyla elinden ve omuzundan yaralandı.


İşgal ordusu bu sabah söz konusu demir atölyesinin yanında Gazze Şeridi'nde direniş güçlerine ait bazı hedeflere saldırı düzenledi. İşgal ordusunun bu sabahki hava saldırıları, Rafah'ın ve Eş-Şucaiyye'nin doğusuna giren işgal güçleriyle Filistin direniş grupları arasında ateşkes sağlanması için Mısır'ın yaptığı arabuluculuk girişiminin ardından geldi.

 

İşgal ordusunun hava saldırıları Gazze kentinin doğusundaki Es-Sorani Dağı'nı, Eş-Şucaiyye'de El-Kassam Tugayları'na ait bir alanı, Beyt Lahiya'da bir alanı, Gazze'nin kuzeyinde El-Hayyale alanını, Et-Tuffah Mahallesi'nde boş bir alanı ve Hüseyin ailesine ait demir atölyesini hedef aldı. Hamas Hareketi Siyasi Birimi üyelerinden Musa Ebu Merzuk, sosyal paylaşım sitelerinden Facebook'taki kişisel sayfasında yaptığı açıklamada, Mısır'ın girişimiyle sükûnetin sağlandığını ifade etmişti.

 

Ehlader HABER
 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler