26 Mayıs 2020 Salı Saat:
10:20
07-03-2018
  

IŞİD'in Destekçileri; İsrail, Amerika ve Arabistan

Amerika Yeşiller Partisi Kongre adayı Miles Hanig

Facebook da Paylaş


 

Amerika Yeşiller Partisi Kongre adayı Miles Hanig, İsrail, Amerika ve Arabistan, IŞİD’in esas destekçileri olduğunu söyledi. Irna’ya açıklamada bulunan Hanig, ‘’Bugün İsrail ve Arabistan, Amerika desteği ile İran karşısında saf tutmuşlar, burada IŞİD’e İsrail ve Arabistan yanında yer almakta zira bu ülkeler Amerika ile birlikte IŞİD’in esas destekçileriler’’ dedi.

İsrail’in yıllardan beri Amerika’nın bölgedeki stratejik menfaatleri hizmetinde olduğunu ifade eden Hanig, Natanyahu ve Trump’in ruh sağlıklarının yerinde olmadığını, Trump’ın Amerika’yı kurtarabilecek tek kişi olduğunu düşündüğünü ve Netanyahu’nun da kendisini Yahudilerin padişahı olarak gördüğünü söyledi.

Hanig, Amerika istihbarat camiasının Trump’ın nükleer anlaşmadan çekilme ihtimalinden kaygılı olduğunu belirterek, Trump’ın anlaşmadan çekilmek istemesi durumunda kongrenin bunun karşısında durma ihtimalinin olabileceğini söyledi.

 

ABD'de Yeşil Parti

Günümüzde 250.000’den fazla resmi üyesi bulunan Yeşil Parti; ilk kez katıldığı 1996 seçimlerinde 22 eyalette 686.000’e yakın oy kazanmıştır. 2000 seçimlerinde ise katılım gösterebildiği eyalet sayısını 44’e çıkarmış ve 2.5 milyondan fazla oy toplamayı başarmıştır. İlerleyen yıllarda da sürekli oylarını arttırıp daha tanınmış siyasetçileri bünyesine katmaya başarmıştır.

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler