03 Nisan 2020 Cuma Saat:
03:56
06-08-2014
  

IŞİD Terör Örgütüne Neden Sesin Çıkmıyor?

CHP Gen.Bşk. Yrd. Faruk Loğoğlu İsrail'in Gazze'ye yönelik düzenlediği saldırılarının çığırından çıktığı ve Davutoğlu’na “IŞİD terör örgütü” ne neden ses çıkarmadığını sordu.

Facebook da Paylaş


CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu İsrail'in Gazze'ye yönelik düzenlediği saldırılarının çığırından çıktığı ve Davutoğlu’na “IŞİD terör örgütü” ne neden ses çıkarmadığını sordu.

 

TBMM'dedüzenlediği basın toplantısında,Irak'ta IŞİD'in kendisine göre kazanımlar peşinde olduğunu belirten Loğoğlu, IŞİD'in özellikle kültürel eserlere karşı bir yıkım gerçekleştirdiğini söyledi. Hükümeti IŞİD karşısında sesini çıkartmamakla eleştiren Loğoğlu, Musul'da kaçırılan Türk rehinelerle ilgili olarak Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nu eleştirdi ve istifa etmesi gerektiğinin söyledi.


Loğoğlu, “Davutoğlu'nun çoktan istifa etmesi gerekiyordu ya da o rehineleri kurtarması gerekiyordu” dedi. Cumhurbaşkanlığı seçimine de değinen Loğoğlu, yurtdışında kullanılan oyların Türkiye'ye getirilmesinde olumsuzluklar yaşanabileceğini ve bunun kendilerini huzursuz ettiğini söyledi.


Başbakan Erdoğan'ın üslubunu da eleştiren Loğoğlu, “Öyle bir zihniyet ki bu, kızınıza, karınıza karışıyor, karınızın nasıl doğum yapacağına, karınızın ve kızınızın kahkahasına karışıyor, nasıl eğitilmesi gerektiğine karışıyor. Her şeye bu kadar müdahale eden zihniyet sonunda IŞİD'in yaptığı gibi senin neye inanacağına da karar verecek. Demokrasiye bu seçimlerde sahip çıkmamız gerekiyor."

 

FHA

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler