26 Ekim 2020 Pazartesi Saat:
08:56
30-06-2015
  

IŞİD, Yecüc ve Mecüc Kavmi Gibi!

Müslümanları öldüren teröristler taş kalplidir. Bunları ne dini ne de imanı vardır...

Facebook da Paylaş


 

Ramazan ayı münasebetiyle kendi ofisinde düzenlenen programda konuşan Irak İslam Yüksek Konseyi Başkanı Seyit Ammar el-Hekim, 'Ayetullah Sistani'nin cihad-ı kifayi fetvası ve Gönüllü Halk Komiteleri, IŞİD komplolarının önünü alarak daha fazla ilerlemesine mani oldu' dedi. El-Hekim sözlerine şöyle devam etti;

"Mübarek Ramazan ayında özellikle camileri hedef alan ve intihar saldırılarıyla Müslümanları öldüren teröristler taş kalplidir. Bunları ne dini ne de imanı vardır. IŞİD terör çetesinin sergilediği tutum zalim bir kavim olan Yecüc ve Mecüc kavmine benziyor. Onlarda girdikleri her şehirde katliam yapıyor, binalara zarar verip insanların mallarına zorla el koyup gasp ediyorlardı.

Düşman karşısında zafer elde etmek doğru bir plan ve stratejiden geçer. İşgal altında olan toprakların halkına ve yöneticilerine yaşadıkları toprakları özgürlüğüne kavuşturmak için üzerlerine düşeni yapmalarını tavsiye ediyorum."

Konuşmasının devamında Ramazan ayı'nın faziletlerine değinen Seyit Ammar el-Hekim, bu ayın tövbe ve bağışlanma talep etmek için büyük bir fırsat olduğunu vurguladı.

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler