18 Haziran 2021 Cuma Saat:
07:56
24-02-2016
  

İşkenceler Beni Yolumdan Döndüremez

Azerbaycan İslam Âlimi Hacı Taleh Bağırov hapishaneden medyaya mektup gönderdi.

Facebook da Paylaş

 

Nardaran olayları zamanında tutuklanan Azerbaycan İslam Âlimi Hacı Taleh Bağırov hapishaneden medyaya mektup gönderdi.

Bismillahirrahmanirrahim

 

Aziz Müslüman bacı ve kardeşlerim. Son kez hapisten çıktıktan sonra yeniden tutuklama ile yüz-yüze kalacağımı biliyordum, ama artık bizi uyuşturucu ve silah pazarlamak şerri gibi yalancı ittihamlarla hapis etmek bu rejim için geçerli değildi. Yasa gereği tüm davet olunduğum İstihbarat Bakanlığına, tüm polis şubelerine kendim gittim. Polis Şubesinde şiddete maruz kaldım. Bununla ilgili Yasamal İlçe Emniyet Müdüründen savcılık makamlarına şikâyette bulundum. Bütün bunlardan dolayı bize terörist damgası vurarak, sözde polise operasyon yapmak suçundan hapsettiler.

 

Tutuklamalardan daha önce hükümetin kontrolündeki televizyonlarda biz Şiileri IŞİD ile eşleştirerek aleyhimizde yalan, uydurmalarla dolu röportajlar yaptılar. Tabii ki, bunlara inanan olmadı. Müslüman Birliği Hareketi tesis olurken niyetimizi huzurlu mücadeleyi hedeflemek olarak belirledik. Biz bu emelde kararlıyız. Şu an yönetim kadromuzun tüm üyeleri yalan suçlamalarla hapse atılan tek teşkilatız.

 

Teşkilatımızın ilk tesis oturumu Azerbaycan devletimizin marşı ile başlamıştı. Bu devleti, devletin bayrağını bizlerden çok seven belki de yoktur. Gözaltına alınırken bana ağır işkenceler yapıldı, bu işkenceler organize suçlar ile mücadele şubesinde devam etti. Bakü Soruşturma Hapishanesine gönderildikten sonra işkencelere son verildi. Beni hiç bir işkence amacımdan döndüremez ve mücadele azmim de önceki gibidir. Her başlangıcın sonu olduğu gibi, bu zulmün de sonu olacaktır.

 

Mahkemeye işkence ile ilgili verilmiş haklı ve yasal şikâyet, dini camiada ruh kırgınlığı yarattı. Mahkeme uzadı ve işkence izlerinin bir kısmı kayboldu. Duyduğuma göre, son yargı zamanı mahkeme binasının önüne gelen mümin kardeşlerden yine gözaltına alınanlar olmuş. Tüm bunları göz önüne alarak, bu verdiğim şikâyeti geri almaya karar verdim.

 

Bana ve diğer mümin kardeşlere karşı işkence yapan kişileri Allah’a havale ediyorum. Onlara sesleniyorum ki insanlık ve insaf hissiniz zerre kadar kalmışsa bundan sonra bu hareketleri yapmayın, tövbe edin. Allah tövbeleri kabul edendir.”

Taleh Bağırov, Bakü Kürdahani Soruşturma Hapishanesi 23 Şubat 2016

 

rast

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler