20 Kasım 2018 Salı Saat:
22:03
22-08-2017
  

İslam Alimleri Fitneler Karşısında Birlik Olmalıdır

Ayetullah Hüseyin Nuri Hemedani

Facebook da Paylaş

 

Kum İslami İlimler Merkezi Taklit Merciilerinden Ayetullah Hüseyin Nuri Hemedani, düşman’ın fitneci girişimleri karşısında İslam alimlerinin dayanışma ve birlik içinde olması gerektiğini bildirdi.

Dün akşam Kum kentinde ülke Cuma imamlarından bir grubu kabulü sırasında konuşan Ayetullah Nuri Hemedani, bugün İslami direnişin Irak, Suriye ve öteki İslam ülkelerinde düşman karşısında direnmekte olduğunu ve İslami ülküyü müdafaa ettiğini bildirdi.

Bugün artık Müslümanlar içerisinde coğrafi sınırların bir anlam taşımadığını, müstekbirlik karşısında zafere ulaşabilmek için tüm alimler ve müslümanların birlik ve beraberlik içinde olması gerektiğini hatırlatan Ayetullah Hemedani, müstekbirler ve İslam düşmanlarının İslam’a darbe indirmek için IŞİD terör örgütünü oluşturduklarını ve bu örgüt vasıtasıyla başta Şiiler olmak üzere genelde müslümanları öldürmek istediklerini söyledi.

 

Böyle bir zamanda islam alimlerinin daha bilinçli ve şuurlu olması gerektiği kanaatindeyim. Zira asrımızın savaşları sıcak ve soğuk savaş olarak yapılmaktadır. Bir taraftan ülkeler işgal edilmek üzere harekete geçilmekte diğer taraftan ise stratejik siyasi hamleler yapılmaktadır. Bundan dolayı islam alimleri basiret ve ferasetlerini iyi kullanmaları gerekmektedir.

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler