21 Ekim 2018 Pazar Saat:
09:43
14-10-2017
  

İslam Alimlerine Büyük Görevler Düşüyor.

İran İslam Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu Kültür Ateşesi ‘ Prof Ali Bardakoğlu ile görüştü

Facebook da Paylaşİran İslam Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu Kültür Ateşesi Abdurrıza Raşid 12 EKİM 2017 günü Diyanet işleri eski başkanı Prof Ali Bardakoğlu ile istanbul’da Kuran Araştırmalar Merkezi (Kuramer) de görüştü.

Bu görüşmede İran İslam Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu Kültür Ateşesi’ sayın Bardakoğlu ile görüşmekten duyduğu memnuniyeti belirtirken İslam ümmetinin Kuran'ın öğretilerine dayanarak birlik içinde olması gereğini vurguladı ve şöyle dedi: Günümüzde İslam dünyası büyük sorunlarla yüz yüze gelmiştir bir taraftan tekfiri terörist guruplar ve diğer taraftan İslam düşmanları İslam ümmetine saldırmaktadırlar.

Bu durumda İslam alimlerine büyük görevler düşüyor.

Bu görüşmede Prof Ali Bardakoğlu da İslam dünyasındaki sorunlardan üzüntülerini belirterek İslam dünyasının tekrar Kuran'ın öğretilerine dönmesinin gereğine vurgu yaparak şöyle dedi: İslam dini barış ‘ kardeşlik ve saygı dinidir ‘ Müslümanlar geçmişte bulundukları yerlerde kendi aralarında ve diğer dinlere inananlarla dostça geçinmişlerdir ve bugünkü sorunları yaşamamışlardır.

Diyanet işleri eski başkanı’ İslam düşmanlarının ve emperyalizmin oyunlarına dkkat çekerek şöyle dedi : Düşmanların hedefleri bellidir fakat biz Müslümanlar uyanık olmalıyız kendi aramızda birlik olmalıyız, birbirimizi tekfir etmemeliyiz vahdetimizi korumalıyız. Çünkü hepimiz aynı Allah’a aynı Kitap ve aynı peygambere inanıyoruz. Prof Ali Bardakoğlu Türkiye ile İran'ın ve 2 ülke kültürel kurumlarının ayrıca Din adamlarının Müslümanlar arasındaki kardeşliği korumaları ve güçlendirmeleri gerektiğini vurguladı.

 

Ehlader Haber

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler