30 Eylül 2020 Çarşamba Saat:
08:23
03-02-2014
  

İslam Alimlerine Terörle Mücadele çağrısı

Dünya Ehli Beyt kurultayı Genel Sekreteri Huccetul İslam Muhammed Hasan Ahteri

Facebook da Paylaş 

Dünya Ehli Beyt kurultayı Genel Sekreteri, şii ve Sünni alimlere muhtelif mektuplar göndererek, dünya kamu oyunun aydınlatılması, ayrıca terörizme karşı koyulması konusunda gerekenin yapılmasını ve ortak bir yöntemin uygulanmasını istedi.


Dün "şafakta On Gün" Törenleri kapsamında İran İslam Cumhuriyeti Kurucusu rahmetli İmam Humeyni'nin türbesini ziyareti sonrası İRNA'ya konuşan Dünya Ehli Beyt kurultayı Genel Sekreteri Huccetul İslam Muhammed Hasan Ahteri, bu konuda başta Pakistan, Irak, Afganistan, Endonezya ve Malezya olmak üzere İslam aleminin tanınmış din alimlerine ve yine Endonezya cumhurbaşkanına muhtelif mektuplar gönderdiğini söyledi.


Ehli Beyt as. Kurultayının esas amaçlarından birinin dünya müslümanlarını korumak ve haklarını savunmak olduğunu belirten Ahteri, bugün Irak ve Suriye'de gelişmekte olan Selefe-Vahhabi akımının sadece şiileri değil hatta tüm Sünni müslümanları da tehdit ettiğini ve bir kanser tümörü gibi yer yüzünde yayılmakta olduğunu, bunların gerçekte dünya müstekbirliğinin bir oyuncak ve kuklası olduklarını söyledi.


Ahteri, İslam ulemasının ortak çalışma yoluyla mevcut medya imkanlarını kullanarak bu gibi İslam dışı grupların gerçek kimliklerinin tüm dünyaya tanıtılması ve artık bundan fazla İslam'ı karalamalarına izin verilmemesi gerektiğini söyledi.

 

Ehlader Haber

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler