08 Nisan 2020 Çarşamba Saat:
01:26
11-12-2015
  

İslam'ı Kullananlara Karşı Çıkın

Onun gibiler, insanları İslam dinini öğrenmekten soğutuyor...

Facebook da Paylaş


Efsanevi boksör Muhammed Ali, Müslümanların ülkeye alınmaması önerisinde bulunan siyasetçi Donald Trump'ın, İslam'ı propaganda malzemesi olarak kullandığını söyledi.

Müslümanların ülkeye alınmaması önerisinde bulunan Cumhuriyetçi Parti'den başkan aday adayı Donald Trump'ı eleştirerek, "Müslümanlar, İslam'ı çıkarları için kullanmaya çalışanlara karşı koymalı" diyen Muhammed Ali;

"Onun gibiler, insanları İslam dinini öğrenmekten soğutuyor.

Kendilerini cihatçı olarak adlandıran terör gruplarının gaddar vahşiliği, İslam'ın özüyle bağdaşmıyor. Bu yanıltılmış katiller, insanların İslam hakkındaki görüşlerini saptırıyor" dedi.

Kasım ayında Fransa'nın başkenti Paris'te yaşanan ve 130 kişinin ölümüne neden olan saldırıyı da kınayan Muhammed Ali, "Ben de Müslüman’ım ve açıkça söyleyebilirim ki, Paris'te, San Bernardino'da ya da başka yerlerde masum insanların öldürülmesinin İslami hiçbir tarafı yok" ifadelerini kullandı.

Beyaz Saray, Donald Trump'ın Müslümanları hedef alan açıklamalarının ardından başkanlık yarışından diskalifiye edilmesi gerektiğini açıklamış ancak Amerikan Washington Post gazetesine konuşan Trump, "Ne olursa olsun, kenara çekilmeyeceğim" demişti.

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler