14 Temmuz 2020 Salı Saat:
15:05
27-05-2014
  

İslam'ı Savunmak Bizlerin Asli Görevidir

İslam dinine yöneltilen tüm şüphelere cevap vermeliyiz...

Facebook da Paylaş

 

Hz Muhammed'in (s.a.a) peygamberliğe seçildiği gün olan 27 Recep Biset Bayramı münasebetiyle Ayetullah Safi Gulpaygani'nin bürosunda programa düzenlendi. Programa Kum ilim havzası üstatlarının yanı sıra birçok ilim havzası öğrencileri katıldı.


Programda kısa bir konuşma yapan Ayetullah Safi Gulpaygani şöyle konuştu:


"Sizlerin burada bir arada bulunmanız aynı havayı teneffüs etmeniz Hz Mehdi'yi (a.S) sevindirmektedir. Sizlerin üstlenmiş olduğunuz vazifelerini en güzel ve en doğru şekilde yerine getireceğini ümit ediyorum. İslam dininin kutsal değerleri her daim korunmalıdır. Her insanın aklına geleni her şeyi söyleme yetkisi ve hakkı yoktur.


İslam dininin maariflerini korumak için hep birlikte çalışmalıyız. Yaşadığımız bu asırda İslam âlimlerinin vazife ve tekliflerini layıkıyla yerine getireceğine ve İslam’ın çehresinin doğru şekilde tanıtacağına inanıyorum. Hepimiz Hz. Mehdi'nin (a.s) nazenin kalbinin bizlerden razı olacak şekilde hareket etmeliyiz.


Elbette taşımakta olduğumuz bu kutsal görev çok ağırdır. Her zaman hatta her an İslam dinini korumak, kollamak ve yaymak için hazır beklemeliyiz. En zor ve kötü koşullarda bile İslam dinini savunmak bizlerin asli görevidir.


Bizler sorumluluklarımızın bilincinde olmalıyız. Zira sorumluluklarımız diğerlerine nazaran daha ağır ve daha önemlidir. İster kum ilimler havzasında olan öğrencilerimiz olsun ister diğer şehirlerde ilim talep eden arkadaşlarımız olsun hep birlikte çalışmalı ve aynı doğrultuda hareket ederek Ehlibeyt'in öğretilerini ve ahlakını tüm dünyaya tanıtmalıyız.


İçinde bulunduğumuz asırda İslam dinine yönelik birçok saldırı gerçekleşiyor. Bu saldırılar karşısında İslam âlimleri arasında görüş birliği sağlanmalı, iyiliği emretmek ve kötülükten sakındırmak ilkesi icra edilmelidir.
 

Çalışmalıyız ve zahmet çekmeliyiz. Şu noktayı asla unutmayalım; Bizler, İslam âlimleri olarak yüklendiğimiz misyondan gaflet etmeden sorumluluklarımızın farkında olmalıyız. İslam dinine yöneltilen tüm şüphelere cevap vermeliyiz.

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler