07 Temmuz 2020 Salı Saat:
19:12
28-10-2014
  

İslam İçin En Büyük Tehlike...

Nasrallah, İslamın imajını bozan tekfirci akımın, İslam dinine yönelik en büyük tehlike olduğunu söyledi...

Facebook da Paylaş 

El Menar televizyonunun haberine göre Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah, Muharrem ayının 3. günü münasebetiyle yaptığı konuşmada İslam dünyasında yönelik tehditlere değindi.

Tekfircilerin İslamın imajına verdiği zarardan dolayı İslam dininin tarihin en büyük tehlikesi ile karşı karşıya bulunduğunu vurgulayan Nasrallah, tekfirci grupların aşura merasimlerine yönelik tehditlerinin de kendilerini korkutmadığını söyledi.

Tekfirci akımın bazı Arap ve İslam ülkelerinde büyük bölgeleri kontrol altına almasından dolayı onlara karşı açıkça cephe almak zorunda kaldıklarını belirten Nasrallah, "teröristler, işledikleri cinayetleri kendi fikri liderlerine veya onları destekleyenlere değil, bizatihi Allah'ın kitabına mal ediyorlar, bu ise büyük bir tehlikedir" dedi.

Tekfircilerin kafa keserek işledikleri cinayetleri Kur'an'a ve uydurma hadislere dayandırdığına dikkat çeken Nasrallah, "İslam'dan çıkarıldığı iddia edilen bu yanlış düşünce bugün tarih boyunca İslam'ın imajının bozulmasına yönelik en büyük tehlike haline gelmiştir" dedi.

Nasrallah, tekfirci düşüncenin bölgemizde 200 yıl önce kökünün kazındığını; ancak son yıllarda devletlerin desteği ve milyarlarca doların akıtılması ile bu düşüncenin bölgede yeniden yaygınlık kazandığını söyledi.

Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah şunları söyledi: "Vehhabiler, Peygamberin değil, Muhammed Abdulvehhab adlı bir şahsın takipçileridir. Dini tamamen bunun ve öğrencilerinin kitaplarıyla yorumluyorlar. Milyarlarca dolar İslam'ın dünyaya acımasız ve vahşi bir din olarak gösterilmesi için harcanıyor. Bugün gerçekleştirilenler, bütünüyle İslam'a, Müslümanlara yönelik bir tehlikedir ve bizim İslam adına gerçekleştirilen bu terörizmin kökünü kurutmamız gerekiyor" dedi.

Tekfirci düşüncenin yayılmasından Suudi Arabistan rejiminin sorulu olduğuna dikkat çeken Nasrallah, uluslar arası ittifakın da tekfirci düşünceyi dizginleyebilecek güçte olmadığını söyledi.

 

on4haber

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler