11 Aralık 2019 Çarşamba Saat:
14:21
28-01-2015
  

İslami Cihad'dan Hizbullah'a Destek

Hamas, Gazze'den roket saldırısına başlayabilir...

Facebook da Paylaş

 

Lübnan sınırındaki çatışmalara ilişkin bir açıklama yapan İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, "Şu anda İsrail ordusu, kuzeydeki saldırılara yanıt vermektedir. Bize kuzey sınırımızda kafa tutanlara, Gazze'de olanları hatırlatmak isterim" ifadelerini kullandı. Sderot ziyaretini yarıda kesen Netanyahu, kurmaylarıyla Tel-Aviv'e hareket etti.

Üst düzey İsrailli bir istihbarat temsilcisi ise "Times of Israel" sitesine açıklamalarda bulundu. İstihbarat temsilcisi yaptığı açıklamada "Hamas, İran'a daha da yakınlaşmak için Hizbullah'ın saldırısına destek verecektir. Hatta Hizbullah'a destek açıklamasıyla yetinmeyip, Gazze'den roket saldırısına başlayabilir. Saldırı sonrasında çok sayıda Hizbullah komutanı Irak'tan Lübnan'a geri döndü" dedi.

 

Öte yandan İslami Cihad Hareketi, Hizbullah'ın İsrail'e yönelik saldırısını tebrik ederek kısa bir bildiri yayınladı. Bildiride "Hizbullah mücahitlerinin Siyonist rejime karşı yaptığı son saldırı bizlerde gurur hissi yarattı" ifadelerine yer verildi.

 

Hizbullah'ın saldırının tebrik eden Hamas Sözcüsü Sami Ebu Zuhri ise yayımladığı yazılı açıklamada, "Kuneytra kentindeki son saldırının ardından Hizbullah'ın İsrail'e karşılık vermesi hakkıdır" ifadesini kullandı.

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler