20 Eylül 2020 Pazar Saat:
06:28
02-06-2019
  

İslâm Tıbbı Bursa'da Hayat Buluyor

İslâm Tıbbı'nın üstatları olan ve insanlığa sayısız hizmetler sunmuş İbn-i Sina ve Hekim Râzi gibi birçok bilgenin düşünceleri Bursa'da hayat buluyor.

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

Yüce Allah insanoğluna dört farklı mizaç ve tabiat vermiştir. Kişilik ve karateri de bu mizaçlar üzerine inşa etmiştir. Ademoğlu ayrı mizaçlara sahiptir ve bazen de bu mizaçlardan bir kaçı aynı bünyede barındırır...

 

Balgami Mizaç (su): soğuk ve rutubetlidir, Demevi mizaç (hava): sıcak ve rutubetlidir, Safravi mizaç (ateş): sıcak ve kurudur, Sevdavi mizaç (toprak): soğuk ve kurudur... Sıcak mizaç daha çabuk iyileştirilebilir, soğuk mizacın tedavisi ise zaman alır...

 

Bursa Ehl-i Beyt İlim ve Kültür Derneği'nde Bülent Ayyıldız Hoca uzun bir zamandır İslâm Tıbbı'nın üstatları olan ve insanlığa sayısız hizmetler sunmuş İbn-i Sina, Hekim Râzi, Endülüslü Zerkavî, İbn-i Rüşd, el-Kufî ve İbn-i Nefis gibi geleneksel İslam Tıbbı'nın kurucularının tarihin tozlu sayfalarına gömülmüş tıbbi bilgilerini bizlere sunuyor.

 

Ehl-i Beyt İmamlarının birbirinden değerli sağlık ile ilgili öğütlerini İslami tıp sanat ustalarının görüşleriyle harmanlayarak aktaran Bülent Ayyıldız Hoca'nın Geleneksel İslam Tıbbı dersleri ise her hafta perşembe saat 20:30'da Bursa Ehl-i Beyt İlim ve Kültür Derneği'nde.

 

Adres:

 

Ehl-i Beyt İlim ve Kültür Derneği

 

Selçukbey Mah. 3. Ülker sk. No:25

Yıldırım / Bursa

 

İrtibat No: 

0531 746 41 41

 

  

 

Ehlader HABER

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler