09 Nisan 2020 Perşembe Saat:
17:06
26-09-2013
  

İsrail'den Gelecek Her Saldırıya Hazırız

İsrail ordusunun Gazze şeridi`ne düzenleyebileceği olası bir saldırıya karşı koymaya hazırız...

Facebook da Paylaş 

Gazze'deki Filistin İçişleri Bakanlığı, bakanlığa bağlı güçlerin işgal ordusunun Gazze şeridi'ne düzenleyebileceği olası bir saldırıya karşı koymaya hazır olduğunu açıkladı.

Güvenlik güçlerinin dün sabah (25 Eylül çarşamba) Gazze'de düzenlediği askeri törene katılan Filistin İçişleri Bakanı Fethi Hammad, İçişleri Bakanlığı'nın görevinin iç cepheyi savunmak, vatanı ve vatandaşı korumak olduğunu söyledi.

İçişleri Bakanlığı olarak işgalciye asla boyun eğmeyeceklerini ve her türlü saldırıya karşı koymaya hazır olduklarını bildiren Hammad, Kudüs'ü Yahudileştirme ve Mescid-i Aksa'yı bölme girişimlerinin karşılıksız kalmayacağını ifade etti.

“Herkes Filistin'de eskiden beri var olan bir halk olduğunu ve dünyanın dört bir yanından bu topraklara gelen Siyonist çetelere direndiğini görecek” diyen Hammad, bakanlık olarak görevlerinin her türlü sızma girişimlerine karşı vatan sınırlarını korumak olduğunu bildirdi.

Güvenlik güçleri komutanı General Cemal El-Cerrah ise törende yaptığı konuşmada, bu güçlerin daima Filistin halkının haklı davasının yanında yer alacağı ve kutsal mekanlara zarar gelmemesi için çalışacağı mesajını vermek için böyle bir tören düzenlendiğini söyledi.

Filistin İçişleri Bakanlığı'na bağlı güvenlik güçleri, Eş-şucaiyye Mahallesi'ndeki Ed-Darakutni Camii önünden Gazze'nin batısındaki El-Ketibe Meydanı'na kadar yürüdü.

 

suriye gerçekleri

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler