21 Ocak 2021 Perşembe Saat:
19:33
11-03-2015
  

İsrail Filistinlilere Yine Saldırdı

İsrail askerlerin dün Kudüs'ün kuzeyinde yer alan Kefer Akab köyüne saldırdı...

Facebook da Paylaş
 

Filistinli kaynaklara göre, İsrail askerlerinin dün Kudüs'ün kuzeyinde yer alan Kefer Akab köyüne saldırdıkları ve bölge halkına yaylım ateşi açtıkları ve sözkonusu girişimde 10 sivilin yaralandığı anlaşılıyor.

Ramullah'tan alınan haberlere göre, terör rejimi İsrail güçlerinin ateş açmasının ardından Ramullah havalimanı caddesinde siyonistlerle Filistinliler arasında çatışma yaşanırken konuyla ilgili ayrıntılı bilgi verilmedi.

Bu arada Gazze Şeridi sınırında yerleşik olan siyonist İsrail güçlerinin ateşkesi bozmaya dayalı girişimde bulundukları ve Gazze'nin el'Megazi  mülteci kampına yönelik ateş açtıkları bildiriliyor.

Öte yandan işgal rejimindeki "Heykel Öğrencileri" adlı fanatik Yahudi grubu üyeleri dün (10 Mart Salı) işgal polisi özel kuvvetlerinin yoğun güvenlik anlamları altında El-Mağaribe Kapısı'ndan girerek Mescid-i Aksa'ya baskın düzenledi.

Mescid-i Aksa'nın avlusunda çeşitli bölgeleri gezen ve provokatif davranışlar sergileyen Yahudi yerleşimcilere cemaatin ve ilim öğrencilerinin yüksek sesle tekbir getirerek tepki gösterdiği ifade edildi.

İslami Vakıflar görevlileri, Yahudi yerleşimcilere öncülük eden rehberlerden birinin sözde heykelin bir kısmının resminin çizili olduğu bir levha taşıdığını ve baskına katılan yerleşimcilere heykel hakkında Yahudi kaynaklarında asılsız rivayetleri ve hurafeleri anlattığını söyledi.

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler