04 Ağustos 2020 Salı Saat:
03:28
02-11-2012
  

İsrail yerine İran`ın düşmanlaştırılmasına izin vermeyiz

"Arapların düşmanı olarak İsrail yerine İran`ın gösterilmesine izin vermeyiz."

Facebook da Paylaş

 

Hamas Siyasi Büro Başkan Yardımcısı Musa Ebu Merzuk, Arapların düşmanı olarak İsrail yerine İran'ın gösterilmesine izin vermeyeceklerini söyledi.
 
Cezayir'de yayımlanan el-Haber gazetesine demeç veren Hamas Siyasi Büro Başkan Yardımcısı Musa Ebu Merzuk, “İran'la ilişkilerdeki hedefimiz bölgede şii Sünni savaşı çıkarılmasını önlemeye yöneliktir” dedi ve Arapların düşmanı olarak İsrail'in yerine İran'ın gösterilmesine izin vermeyeceklerini söyledi.
 
Musa Ebu Merzuk, “Bizim düşmanımız siyonist rejimdir ve öylece de kalacaktır. Bazı ihtilaflarımız olsa da İran'ın bizim düşmanımız olarak gösterilmesine izin vermeyeceğiz” dedi.
 
İran'ın önemli bir bölge ülkesi olduğuna dikkat çeken Musa Ebu Merzuk, “Bizim İran'la ilişkileri devam ettirmemizin en önemli sebebi, “Arap İsrail düşmanlığı” yerine “Arap İran düşmanlığının” oluşturulmaya çalışılmasını önlemektir” diye konuştu.
 
Hamas'ın Mısır'la ilişkilerine de değinen Musa Ebu Merzuk, Mısır devriminden sonra Kahire'nin Hamas ve el-Fetih'le ilişkilerinin daha dengeli hale geldiğini belirtti ve Hüsnü Mübarek döneminde Mısır'ın sadece el-Fetih'le ilişki içerisinde olduğunu söyledi.
 
Hamas Siyasi Büro Başkanı Yardımcısı Musa Ebu Merzuk, Mısır yönetiminin Gazze'deki tünelleri kapatma planını desteklediklerini; ancak buna karşın Gazze'nin tüm ihtiyaçlarının karşılanması gerektiğini söyledi.
 
 
YDH
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler