26 Ocak 2022 Çarşamba Saat:
07:21
12-10-2015
  

İsrail Zulmünün Belgesi; O Fotoğraf!

Saldırıda Nusairat mülteci kampındaki bir ev, İsrail uçakları tarafından vuruldu...

Facebook da Paylaş

 
İsrail bombardımanı sonucu Gazze'de bir evde 2 yaşında çocuk ile hamile annesi hayatını kaybetti. Batı Şeria'da ise İsrail askerleri kontrol noktasında 13 yaşındaki Filistinli bir çocuğu öldürdü.

Filistin Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, İsrail Gazze'nin güneyindeki İzzeddin el-Kassam Tugayları'na ait hedeflere ve Zeytun'a hava saldırısı düzenledi. Saldırıda Nusairat mülteci kampındaki bir ev, İsrail uçakları tarafından vuruldu.

Açıklamaya göre saldırıda Filistinli hamile obir kadın ve 2 yaşındaki kızı hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden 2 yaşındaki küçük kıza babasının sarılışı AFP tarafından fotoğraflandı. İşte İsrail zulmünü gözler önüne seren o fotoğraf;

 Filistin Sağlık Bakanlığı'nın açıklamasına göre, Nablus ve Tulkerm'de artan olaylarda, İsrail askerleri gerçek ve plastik mermi ile göz yaşartıcı gaz bombası kullandı. Atılan gerçek mermi nedeniyle Nablus'ta 53, Tulkerm'de ise 20 kişi yaralandı. Ramallah'ta başından vurularak yaralanan 13 yaşındaki Filistinli çocuk, getirildiği Ramallah Tıp Merkezi'nde hayatını kaybetti.

Yahudi yerleşimcilerin Ağustos ayı'nın başlarında Filistinli bir ailenin evini kundaklamasıyla başlayan ve Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılar ve ihlaller nedeniyle Batı Şeria, Kudüs ve Gazze'de gerginlik tırmanmaya devam ediyor.

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler