09 Nisan 2020 Perşembe Saat:
17:40
20-06-2014
  

İsrail‘den Gazze‘ye Hava Saldırısı

İsrail'in düzenlediği hava saldırılarında 6 Filistinli hafif yaralandı...

Facebook da Paylaş

 

İsrail savaş uçaklarının Gazze'nin güneyindeki ez-Zeytun Mahallesi'nde bulunan bir cips deposuna düzenlediği saldırılarda 1'i kadın, 1'i çocuk 6 Filistinli yaralandı.

Görgü tanıkları, saldırılarda depo yakınındaki onlarca evin zarar gördüğünü de belirti.

İsrail savaş uçaklarının, İslami Cihad Hareketi'nin silahlı kanadı Kudüs Tugayı'na ait Gazze'nin orta kesimindeki askeri bir sahanın yanı sıra Gazze'nin güneyinde yer alan Han Yunus kentinin el-Menara Mahallesi'nde boş bir araziye de saldırı düzenlediği, saldırıda ölen ya da yaralanan olmadığı ifade edildi.

İSRAİL ORDUSU: 5 HEDEF VURULDU

İsrail savaş uçaklarının Gazze’nin güney ve kuzey bölgelerindeki 5 hedefi vurduğu bildirildi.

İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, "Perşembe akşamı Gazze'den İsrail'in güneyine atılan ve demir kubbe hava savunma sistemi tarafından imha edilen roketlere karşılık İsrail hava kuvvetlerine ait savaş uçakları Gazze'nin kuzeyindeki terör hedefleri ile güneyindeki silah ve mühimmat depolarını vurdu" denildi.

İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Liberman da "terör unsurlarıyla ve İsrail'in karşı karşıya bulunduğu tehditlerle mücadele konusunda kararlı olduklarını" ifade etti.

İsrail savaş uçaklarının Gazze'nin güneyindeki ez-Zeytun Mahallesi'nde bulunan bir cips deposunu vurduğu, olayda 1'i kadın, 1'i  çocuk, 6 Filistinlinin yaralandığı bildirilmişti.

Gazze'den İsrail'e atılan roketlerin sorumluluğunu üstlenen olmadı.

MESCİD-İ AKSA ENGELİ

İsrail güvenlik güçlerinin, Mescid-i Aksa'nın yer aldığı Kudüs'teki Eski Şehir bölgesine 50 yaş altı erkeklerin girişini engellediği bildirildi.

Polis sözcüsü Luba Samri  tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Arap gençlerin Mescid-i Aksa içinde öğle saatlerinde yönetimin kurallarını ihlal edeceği yönünde ihbar aldık. Bu nedenle Kudüs girişlerinde güvenlik önlemlerini artırdık. İsrail'e ait 'mavi kimlik' taşıyan ve 50 yaş üstü erkekler ile kadınlardan da her yaş grubundakilerin girişine izin verilecek" denildi.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, İsrail yönetimi güvenlik önlemleri kapsamında Eski Şehir girişinde yer alan barikatlardaki asker ve polis sayısını artırdı. Sabah namazına gelmek isteyen 50 yaş altındaki erkeklerin de şehre girişine engel oldu.

 

akşam

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler