01 Haziran 2020 Pazartesi Saat:
06:06
07-09-2019
  

İstanbul'da Muharrem Ayı Matem Çadırı + FOTO

Kevser Uluslararası İnsani Yardım Derneği İstanbul'da Muharrem Ayı Matem Çadırı Kurdu.

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 

Mah-ı matem Muharrem ayı münasebetiyle İstanbul Bağcılar Meydanı’nda Kevser Uluslararası İnsani Yardım Derneği’nin kurduğu matem çadırının gayesi; halkımızı bu hüzünlü günler hakkında bilinçlendirmek ve tüm varlığını Aziz İslam dini uğrunda feda eden şehitlerin efendisi İmam Hüseyin’i (as) toplumumuza hakkıyla tanıtmak.

 

Kevser Kurumları Başkanı ve Ehlibeyt Âlimleri Genel Başkanı Kadir Akaras’ın da katıldığı bu etkinlikte birbirinden değerli Ehlibeyt âlimlerimiz Muharrem ayı münasebetiyle halkımızı bilgilendirmek için matem çadırında buluştu.

 

Etkinlik hakkında kısa bir açıklama yapan Ehlader Genel Başkanı Akaras şunları söyledi:

 

‘Aşura bayram değil matemdir, Aşura Hz. Hüseyi'nin şehit edildiği gündür sloganı ile kurulan bu çadır ile Bağcılar Meydanı’nda 3 gün sürecek olan etkinliğe bölge halkının rağbeti, toplumumuzun Hz. Peygamber’e (saa) ve Ehl-i Beytine (as) olan ilgi ve muhabbetinin güzel ve samimi bir yansımasıdır.”

 

Bugün İstanbul Bağcılar Meydanı’nda kurulan Muharrem Ayı Matem Çadırı 07-08-09 Eylül günleri saat 11:00-20:00 saatleri arasında hizmet verecek ve daha sonra yani 09 Eylül Pazartesi günü ise Bakırköy Meydanı’nda saat 11:00 – 20:00 arasında bir diğer Muharrem çadırı halkımıza hizmet edecek.

 

Matem çadırlarında Allah Resulü’nün (saa) ailesine bir damla suyu çok gördükleri için sembolik olarak su dağıtılmakta, hazırlanan broşürler ile halkımız bilgilendirilmekte ve helva ihsan edilmekte.

 

Öte yandan İstanbul'un farklı bölgelerinde ve Türkiye genelinde bazı illerimizde Muharrem Çadırı etkinlikleri yapılmaktadır.

 

Ehlader HABER

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler