06 Temmuz 2022 Çarşamba Saat:
09:14
01-06-2019
  

İstanbul Özgür Kudüs İçin Haykırdı + FOTO

'En güzel adalet mazluma yardım etmektir.' İmam Ali (as)

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

Yurt çapında Kudüs Günü etkinlikleri coskuyla ihya edildi. İstanbul'da Kudüs Günü Platformu'nun organizasyonunda; "Filistin ve Kudüs Özgür Olana Değin Mücadeleye Devam" mesajı verildi.

 

Cuma namazının ardından İstanbul Fatih Camii avlusunda toplanan Kudüs sevdalıları, slogan ve tekbirler eşliğinde Fevzi Paşa Caddesi üzerinden Saraçhane İtfaiye Parkı'na yürüdü.

 

Yürüyüş boyunca ve sonrasında "İstanbul’dan Kudüs’e direnişe bin selam; Siyonist İsrail Filistin'den defol; Mescid-i Aksa onurumuzdur; Siyonist elçilik kapatılsın; Yaşasın Filistin direnişimiz; Direnişe sadakat onurumuzdur; Şehitlerin kanı siyonizmi yenecek; Mavi Marmara onurumuzdur; Kahrolsun İsrail, Kahrolsun Amerika; Katil Amerika Ortadoğu'dan defol; Amerikan üsleri kapatılsın" gibi sloganlar atıldı.

 

Aktivist Hakan Özayaz'ın sunuculuğunu yaptığı program, Kur'an-ı Kerîm tilavetiyle başladı; daha sonra 'Grup İslami Direniş' kendine özgü marşlarını söyledi. Ezgiler söylenirken meydandaki kalabalık sık sık tekbirler ve sloganlar attı.

 

Siyonist İsrail Rejimi tarafından şehid edilen İslami Direnişin öncü isimlerinden Seyyid Abbas Musavi'nin kızı da programda kısa bir konuşma gerçekleştirdi. Musavi "Özgür Kudüs'te namaz kılacağız inşallah" dedi.

 

Etkinlikte basın açıklaması Recep Yiğit tarafından okundu. Yiğit yaptığı açıklamada; azgınlıkta hiçbir sınır tanımayan zamanın firavunları ve bölgesel müttefikleri tam bir küstahlıkla İslam ülkelerine, ümmetimizin kutsalları ve değerlerine saldırmakta, geçmişte hiç görülmediği şekilde tamamen arsız ve pervasızca, özellikle Filistin ve Kudüs üzerinde alçakça ve namertçe hesaplar yapmakta olduğunu altını çizdi.

 

Yiğit; Kudüs işgalcisi Siyonist rejimin güvenliği ve daha da genişletilmesi amacıyla hazırlanan planların  birinci hedefinde, direniş ekseninin kalbi olan Filistin davasının tamamen bitirilmesni, Kudüs’ün siyonist rejimin egemenliğine bırakılmasını ve Filistin direnişinin tüm kazanımlarının sıfırlanmasını öngörmek olduğunu belirtti.

 

Recep Yiğit konuşmasın devamında "Öyle bir plan ki, “barış görüşmeleri” adı altında emperyalist ve siyonistlerle aynı yuvarlak masa etrafına oturanların bile reddettiği bir plan ile karşı karşıyayız. İslam Ümmeti ve insanlığın ortak değerleri açısından tarihin en büyük ihaneti sayılan bu saldırganlıkta başta Suudi Arabistan olmak üzere bölgesel birtakım Amerikan işbirlikçisi rejimlerin Filistin’in Siyonistlere satılması ve Kudüs’ün siyonist işgal rejiminin çizmeleri altına bırakılmasında doğrudan pay sahibi olmaları ve bu meşum plana aktif ve lojistik destek sunmalarıdır. Dolayısıyla, İslam ümmetine yönelik firavunca azgınlıkta, tarihin en kapsamlı ve en yıkıcı saldırılarına tanık olduğumuz gibi, bölgemizdeki İslam ülkeleri içindeki birtakım yöneticilerin Camp David zilletinin altına imza atan Enver Sedat’ları çok geride bırakan bir ihanet içine girdiklerini görüyoruz." dedi.

 

Basın açıklamasının ardından Yasin Aydoğan bir dua etti.

 

 

Dünya Kudüs Günü, İran İslam İnkılabı'nın lideri Merhum Ayetullah Humeyni tarafından 1979’da Siyonist Rejim İsrail ve Amerika'ya tepki olarak ilan edilmiş ve o dönemden bu yana her yıl Ramazan ayının son Cuma günü Kudüs Günü kapsamında çeşitli gösteri ve etkinlikler düzenlenmektedir.

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ehlader HABER

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler