22 Ocak 2022 Cumartesi Saat:
19:59
11-09-2015
  

İstemeyen Adam Londra'da Protesto Edildi

Başlatılan imza kampanyasına destek verenlerin sayısı 108 bini aştı...

Facebook da Paylaş

 

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu'nun Londra ziyaretinde Filistin'i destekleyen gruplar ve savaş karşıtlarının protestosu vardı.

Londra'daki Başbakanlık binası önünde çok sayıda sivil toplum kuruluşu üyesinin katıldığı gösteriye Siyonizm karşıtı Yahudilerin de destek verdi. Gösteriye katılan yüzlerce protestocu, gösteride "İsrail terör devletidir", "Filistin'e özgürlük", "Netanyahu istenmiyor" ve "David Cameron utan" şeklinde slogan atarken, üzerinde "Filistin için özgürlük", "Savaş suçlusu Netanyahu'yu tutuklayın" ve "İsrail'in Gazze'ye saldırılarını durdurun" yazılı pankartlar ile Filistin bayrakları açtı.


Öte yandan Benyamin Netanyahu'nun Londra'ya girişinde, işlediği iddia edilen "savaş suçları" nedeniyle gözaltına alınması için başlatılan imza kampanyasına destek verenlerin sayısı 108 bini aştı.

Parlamentonun sayfasında yer alan ve sadece İngiliz vatandaşları ile İngiltere'de ikamet edenlerin destek verebildiği imza kampanyalarının 100 binden fazla kişi tarafından desteklenmesi halinde konunun parlamentonun gündemine taşınıp taşınamayacağı değerlendirmeye alınıyor ancak bu değerlendirmeye ilişkin hükümetten henüz bir açıklama gelmedi.

 

Ehlader HABER

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler