24 Eylül 2018 Pazartesi Saat:
18:51
21-03-2017
  

İzmir'de Hz. Fatıma'nın Doğumu Kutlandı

İzmir'de bu yıl on ikincisi düzenlenen "Hz. Fatıma'nın (s.a) Kutlu Doğum Günü Programı" Bayraklı Tepekule Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Facebook da Paylaş

 

 

Çınar Ateş'in Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasını İzmir'in değerli ve emektar Ehl-i Beyt Alimi Ş. Rahman Karanlık yaptı.

 

Açılış konuşmasının ardından Hz Fatıma'nın (s.a) doğum gününü, anneler günü olarak kutlayan Meryem Karanlık Uruş; Hz Fatıma (s.a) tüm insanlığa bir örnek olma hasabiyle biz kadınlar için eşsiz bir idoldür, dedi.

 

Daha sonra Ş. Cevad Gök'ün yaptığı konuşmanın ardından Tahran'dan gelen Salavan Grubu'nun ilahileri ve müzisyen İbrahim Savaş ve arkadaşlarının çalışmaları programa renk katarken, gönülleri Hz. Zehra'nın aşkı ile çarpan miniklerin ilahileri de izleyenleri mest etti.

 

Öte yandan Manisa'dan Ş. Ebulfazl Atalay, Eski İzmir'den Ş. Kenan Güzelkaya, Mevlana'dan Ş. Ali, Turgutlu'dan Ş. Ali Asker, Tire'den Ş. Abdullah Aktaş, Ş. Serdar Bayro, Ş. Mücahit Onaylı ve cami cemaatleri ayrıca Bayındır'dan gelen diğer Hz. Fatıma sevdalıları bu güzel günde Ege'deki Ehl-i Beyt Mektebi'nin vahdetini perçinlediler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
  • Barış   29-03-2017 17:33

    ÇOK GÜZEL BİR PROGRAMDI.ALLAH RAZI OLSUN

Kategorideki Diğer Haberler