19 Ocak 2022 Çarşamba Saat:
13:23
04-03-2021
  

Kadı Şeyh Ahmet el-Zein için Başsağlığı Mesajı

Dünya âlimleri, direniş cephesinin önemli isimlerinden birisi olan Gazze Ulu Camiî vaizi ve büyük düşünür Kadı Şeyh Ahmed el-Zein'in yasını tutuyor.

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 

 

"إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ انْثَلَمَ فِي الإِسْلامَ ثَلْمَةً ، وَلا يَسُدُّهَا شَيْءٌ إِلَى يَوْمِ الْقِيَامَةِ " 

 

 

Efendimiz (s.a.a) şöyle buyurmuştur: 

 

"Bir âlim öldüğünde, İslam kalesinde hiçbir şeyin kapayamayacağı bir gedik açılır." 

 

 

İslamî birliğin sembol isimlerinden, gasp edilmiş Filistin topraklarını kurtarmak için mücadelesinden asla taviz vermeyen büyük mücahit ve Lübnan Müslüman Âlimler Derneği Başkanı Şeyh Ahmed el-Zein geçirdiği kalp krizi sonucu Hakka yürüdü.

 

Hayat ve çabası cihat, vahdet ve mukavemet gibi üç temel üzerine kurulmuş olan el-Zein hem Şiî toplumu tarafından saygı ve sevgi görmüş, hem de Ehl-i Sünnet tarafından desteklenmiştir.

 

Büyük Şeytan Amerika, Siyonist Rejim ve onların İslam topraklarında konuşlanmış Selefî kuklalarından zerre kadar korkmadan defalarca Seyyid Hasan Nasrallah’ı ve mukavemet cephesini savunmuş ve direniş için Sünnî dünyasını desteğe çağırmıştı.

 

Kadı Şeyh Ahmed el-Zein derin iç görüsü, gerçekçi analizleri ve aydın düşünceleri ile hem davasında samimi olmuş, hem de zulme uğramış toplumları bir baba şefkatiyle sarmıştı.

 

Ehlader adına bu değerli İslam âlimini kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşadığımızı bildirir ve vefatı münasebetiyle, başta Lübnan ve Filistin halkı olmak üzere, Seyyid Hasan Nasrullah’a ve tüm sevenlerine başsağlıklarımızı sunarız.

 

Yine Ehlibeyt Âlimleri Derneği olarak; Merhumun değerli evlatları ile geride kalan tüm yakınlarına başsağlığı diler, Yüce Allah’tan yolundan ayrılmadığı Fahr-i Kâinat Efendimiz Hz. Muhammed (saa) ve Ehl-i Beyt’i ile haşretmesini niyaz ederiz.

 

 

04 Mart 2021

İstanbul

 

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
  • Ekrem Ekşi   04-03-2021 13:18

    Allah cc rahmet eylesin Böyle güzel alimleri çoğaltsın inş

Kategorideki Diğer Haberler