18 Ocak 2022 Salı Saat:
14:58
25-09-2018
  

Kadir Akaras Türk Ocağına Konuk Oldu + FOTO

Türk Ocakları Kocaeli Şubesi tarafından düzenlenen ocak sohbetlerinin bu haftaki konuğu; Türkiye Ehl-i Beyt Âlimleri Genel Başkanı Kadir Akaras idi.

Facebook da Paylaş

 

Türk Ocağı sohbet salonunda gerçekleşen programa Türk Ocağı Başkanı Yücel Alpay Demir, Kocaeli Karslılar Dernek Başkanı Alican Kazgan, Kocaeli Kars İli Dernek Başkanı Ertekin Akbulak, Türk Eğitimsen Şube Başkan Yardımcısı Feyzullah Divli, Turhal Türk Ocağı Başkanı Alparslan Çelik, Türk Ocağı Yönetim Kurulu Üyeleri ve öğrenciler katıldı.

 

Türk Ocağı Başkanı Yücel Alpay Demir’in açılış konuşmasının ardından konuşan EHLA-DER Genel Başkanı Kadir Akaras: “Kerbela kanayan yaramızdır. Bu olayın sosyolojik, psikolojik ve toplumsal boyutları vardır.” dedi.

 

Kerbela'da iktidar ve hükümranlıkları bozulmasın isteyenlerle, ümmetin imanı bozulmasın diye kıyama duran masumiyetin ve cesaretin sembolü Peygamber Efendimizin torunu Hz. Hüseyin ve beraberindekilerin küfre ve münafıklığa boyun eğmeyişinden bahseden Akaras sözlerine şöyle devam etti:

 

"Kerbela; Peygamberimizi savaşlarda mağlup edemeyenlerin atalarının intikamı ve Emevi iktidarının devamı için yaptırdığı insanlık dışı bir kıyımdır. Makam sevgisinin, kinin ve samimiyetsizliğin vicdanlara galip geldiği gündür."

 

Türkiye Ehl-i Beyt Âlimleri Derneği Genel Başkanı Kadir Akaras sözlerini şöyle bitirdi: 

 

"İslam ikiye ayrılmıştır; Muaviye ve Yezid'in kurulu düzenleri bozulmasın diye göstermelik ibadetten oluşan itikat ve imandan uzak münafık anlayış ile Kur'an ve iman üzere yaşayan Peygamberimizin Ehl-i Beyti ve onlardan yana olanların islam anlayışıdır.

 

İmam Hüseyin (as) Masumiyetin ve Zulme başkaldırının sembolü, Muaviye ve Yezit de Müslüman görünümlü müşrik bir anlayışın sembolüdür. İçinde adalet olmayan siyasal hırslar, İslam dini ile asla bağdaşamaz. Kerbela; masumiyetin küfre boyun eğmeyişidir. Kanın kılıca galip geldiği yerdir. İnsanoğlunun en büyük imtihanlarından birisidir."

 

Ehlader HABER

 

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler