20 Nisan 2021 Salı Saat:
20:48
17-05-2017
  

Kanallarımızın Kapatılmasına Necef'ten İtiraz

Irak'ın Mukaddes Necef şehrinde bu haftanın Cuma Hutbesi konusu; 'Türkiye'de kapatılan Caferi kanalları' idi.

Facebook da Paylaş

 

 

Necef-i Eşref'in Cuma İmamı Hüccetü'l İslam Seyyid Sadreddin Kabançi, Türkiye'de yayın yapan ON4 ve Kanal 12'nin kapatılmasına itiraz edip bir kez daha kınadı.

 

Hüccetü'l İslam Seyyid Sadreddin Kabançi; 'Türkiye gibi bölgenin güçlü ve terakkiperver bir devletin böyle bir hata yapması ülke toprakları içerisinde yaşayan 20 milyonu aşkın Alevi ve Caferi kitleyi görmezden gelmesi demektir.' dedi.

 

'Türkiye'de nasıl diğer din ve mezheplerin düşünce özgürlüğü varsa 20 milyonu aşkın bu Müslüman halkın da aynı haklara sahip olmaları gerekmektedir.' diyen Necef-i Eşref Cuma İmamı Hüccetü'l İslam Kabançi; 'Hakkı, sahibine iade etmek erdemliktir.' dedi.

 

Hutbenin diğer bölümlerinde Irak Ordusu'nun DAEŞ karşısında son zamanlarda kazandığı büyük başarılara değinen Kabançi, büyük medya kuruluşlarının kontrolünü elinde bulunduran İsrail'i de sert bir dille eleştirdi:  

 

'Ordumuzun terör örgütü karşısında kazandığı zaferler dünya basınında yer bulmazken; DAEŞ'in yaptığı her eylem koca koca puntolarla manşetlerde yer edinmekte. İşte böylece 'İslam Budur' demeye getiriyorlar ama her zaman oldukları gibi Gerçek İslam'dan korkuyorlar.

 

Asla unutmamalıyız ki; Siyonist İşgal Güçleri bölgemizde yaşanan tüm bu olaylardan oldukça hoşnut ve memnundurlar. Çünkü olup biten her şeyin kendi lehlerine olduklarının farkındalar. Ama artık bizlerin buna bir durması gerekmektedir; Bu topraklar farklı dinlerin, farklı ırkların ve farklı kültürlerin bir arada yaşaması gereken bereketli topraklardır.'

 

Ehlader HABER

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler