21 Ekim 2018 Pazar Saat:
09:07
18-12-2014
  

Kanlı Abdest

Cebrail'in bu makama yalniz Aşk'la çıkıldığını, tüm kainata duyurma vakti...

Facebook da Paylaş


 

Bir Erbain daha geçti ömrümüzden...

 

Yeryüzümü çok dardı yoksa bizler mi yeterince büyüktük, sığamadık Kerbela topraklarına...

 

Kerbela'ya hasret insanlar yürüdüğü toprakların Kerbela toprağı olduğu hayalinin susuzluğunda gömülüyorlar. Sen hasret, ben hasret, iyiler hasret, kötüler hasret, günahkar, nefs-i alem tüm hasret çekenleri Allah biliyor.

 

İyiler gidiyor kalan kötüler ne yapsın?

 

Çaresizliğin deryasında boğulan günahkarlar kimin toprağını sürsünler yüzlerine?

 

Koşa koşa sine vuran babalar, başa gara bağlayan analar, gözyaşı döken Zeynep aşıkları ve onların varlığını bilen Huseyn ezadarları. Evlerinde, camilerinde, sokaklarda, Erbain gecelerinde Kerbela’nın hasretini çekerek göyüs kafesini yumruklayan aşıklar...


Der ki Hallac-ı Mansur; "Allah'a kavuşmak için 2 rekat namaz da yeter. Ancak böyle bir namaz için abdesti insanın kendi kanı ile almış olması gerekir..."

 

Hz Ebulfez (as) gözünü açtı, dişlerinde delik deşik olmuş su tulumu, çaresiz bir şekilde oynattığı omuzunun ucundaki korkunç yarının süzüldüğü kan. Bu kanlı beden tüm işkencelere rağman insanlığından hiçbir şey yitirmemişti. Önünde duran bir cellat, işkence gördüğü bedenine mızraklar saplamakla meşguldü. Mızrağı indirdiği anda vücudundan fışkıran kan sütunu geniş bir kavis çizerek meydanı kaplayan tozların arasına karışıyordu. Abdestini kanla alan kul Hz. Ebulfez'di (a.s). Ve o kanlı toprakların hasretini çekmek bir inayettir.


Hüzün dalgası çarptı yine yüreğime. Benim Seni özlememdendir, Seni özleyen gönül, ya hüznü bekler yada hüzündedir. Bela, gam ve keder senin sevdiklerine gösterdiğin kamçıdır. Vurdukça kendine çekiyorsun Yar...


Tüm aşıklar sustu şimdi. Ve Cebrail konuşma vakti. Cebrail'in bu makama yalniz Aşk'la çıkıldığını, tüm kainata duyurma vakti. İşte şimdi bu Aşk'la yeniden dirilme vakti.

 

 

Masume Kızılkaya 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler