20 Mayıs 2022 Cuma Saat:
19:43
01-06-2019
  

Kayseri'de Kudüs Günü Programı + FOTO

Kayseri'de müminler Mazlum Kudüs için bir araya geldi.

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

 
 
Kayseri Ehl-i Beyt İlim Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından dün akşam tertiplenen Dünya Kudüs Günü programında İslam'ın ilk kıblesi Kudüs ve Filistinli mazlumlar yadedildi.
 
Kayseri Ehl-i Beyt Külliyesi'nde yapılan program iftar yemeği ve kılınan akşam namazından sonra başladı.
 
Abbas Hocanın Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan Kudüs Günü programı, Ramazan Ülker'in Filistin ve Kudüs konulu şiiri ile devam etti. Daha sonra ana konuşmacı olarak programda hazır bulunan Kudüs TV Genel Müdürü Nureddin Şirin konuşmalarını yapmak için kürsüye davet edildi.
 
Şirin Kudüs'ün özgürleşmesi için yapılması gerekenleri bir bir sıraldıkttan sonra, Siyonist İsrail rejiminden sonra bölgenin ve Müslümanların baş belası olan Suudi Arabistan Krallarının habisliği ve İslam'a verdikleri zararlar hakkında konuştu.
 
Nureddin Şirin bu sene daha önceki senelere nazaran daha fazla Kudüs Günü programlarının düzenlediğini ve yakın zamanda da Müslümanların bağrına bir hançer gibi saplanan Siyonist rejimin yok olup gideceğini söyledi.
 
Katılımın oldukça yoğun olduğu programda daha sonra değerli Ehl-i Beyt alimimiz Murat Bulut Hoca Suud-i Arabistan tarafından şehit edilen 37 masum can için yapılan Kur'an hatimlerinin duasını okudu.  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ehlader HABER
 
 
 
 
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler