05 Aralık 2020 Cumartesi Saat:
09:39
27-10-2015
  

Kayseri Hz. Hüseyin'e (a.s) Ağladı

Takva sahibi olmayanlar, Kerbela'yı anlayamayamaz...

Facebook da Paylaş

 

Kayseri'deki Ehlibeyt dostları Ehl-i Beyt Külliyesi'nde bir araya gelerek Hz. Hüseyin'e (a.s) yas tutup, mersiyeler ve ağıtlar eşliğinde göz yaşı döktüler.

İkindi namazının külliye mescidinde kılınmasının ardından külliyenin konferans salonunda Hüseyin Kiraz'ın Kur'an tilavetiyle program başladı. Kayseri Ehlibeyt derneği hocası İMurat Bulut, Ehlibeyt dostlarına Kerbela kıyamı ve takva İlişkisinden söz ederek "Takva sahibi olmayanlar, Kerbela'yı anlayamayamaz.
Takvasızlık insanı İmam Hüseyin gibi cennet gençlerinin efendisi olan birini katletmeye kadar sürükler" ifadelerini kullandı.

 

Ramazan Ülker'in şiiri ve Mehmet Setenci'nin naatının ardından kürsüye, Berlin İmam Rıza İslam Merkezi Hocası Sabahattin Türkyılmaz davet edildi.

 

Ş. Sabahattin Türkyılmaz Kerbela ve İmam Hüseyin'in (a.s) kıyamının ilahiyat, sosyolojik, siyasal ve tarih dallarında incelenmesi gerektiğini söyleyerek kıyamın tarihteki yerini ve etkisini anlattı.

 

Daha sonra kürsüye davet edilen Niğde Fatımiye Derneği hocası Ali Carfi, okuduğu ağıt ve mersiyeleriyle Hüseyin aşıklarına duygu dolu anlar yaşattı. 

 

Program, Kayseri Ehlibeyt Gençlik kollarının sinezenleri ve verilen ihsan yemeğinin ardından Müslümanların vahdeti için yapılan dualarla son buldu.

 

Ehlader HABER

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler