08 Ağustos 2022 Pazartesi Saat:
13:21
26-11-2019
  

Kerbela'da Uluslararası Havalimanı İnşaatı

İmam Hüseyin Türbesi tarafından hazırlıkları yapılan ve bütçesi ayrılan Uluslararası İmam Hüseyin Havalimanı'nın inşaatı devam ediyor.

Facebook da Paylaş

 

 

İmam Hüseyin (as) Türbesi Yönetimi'nin geçen sene aldığı kararla hayata geçirilmeye başlanan Uluslararası İmam Hüseyin (as) Havalimanı'nın inşaatı bütün hızıyla sürüyor.

 

En temel gayesi; Aşura ve Erbain dönemlerinde Uluslararası Bağdat ve Necef Havaalanlarının yükünü hafifletmek ve gelen ziyaretçileri emniyetli bir şekilde Kerbala'ya ulaştırmak.

 

İmam Hüseyin (as) Türbesi resmi web sitesinde yer alan habere göre Mukaddes Türbe Genişletme ve Proje Genel Müdür Yardımcısı Hasan Raşid el-Obaci'nın verdiği bilgiye göre, Kerbela Havaalanı projesi, İmam Hüseyin (as) Türbesi'ndeki dini, sosyal ve ekonomik çalışmalar açısından en önemli projelerden birisi olarak kabul görülüyor.

 

el-Obaci konuyla ilgili şunları söyledi:

 

"Kerbela Uluslararası Havalimanı, dünyanın her yerinden Kerbela'ya gelecek ziyaretçilere büyük kolaylık sağlayacağı gibi yerli halktan da iki binden fazla kişiye iş imkanı sunacak."

 

Karbala Havalimanı'nın dünya standartlarına göre planlanmakta olduğunu ve Fransız firmalarından birisi ile de gerekli teknik ekipmanı sağlamak üzere bir anlaşmaya vardığını açıklayan Obaci sözlerine şöyle devam etti:

 

"Fransız firması tarafından yapılan araştırmaya göre, Kerbela Uluslararası Havaalanı yılda iki milyon ziyaretçiyi rahatlıkla karşılayacak bir potansiyale sahip ve önümüzdeki üç yıl içinde de havaalanı tam kapasite ile hayata geçecek. İlk uçuşların 2021 senesinde olması planlanıyor."

 

 

Ehlader HABER

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler