08 Ağustos 2022 Pazartesi Saat:
12:51
03-05-2018
  

Kerbela'da Ziyaretçiler İçin Dev Proje + FOTO

Muharrem ve Erbain dönemlerinde Kerbela-i Mualla'ya gelen İmam Hüseyin (as) aşığı ziyaretçilerin daha rahat konaklamaları için dev proje start aldı.

Facebook da Paylaş

 

 

 

Kerbela'da yeni yapımına başlanan konaklama tesisleri hakkında bilgi veren proje müdürü Muhammed Hasan el-Kazımi konu hakkında şunları söyledi:

 

"Bu dev proje ile İmam Hüseyin ziyaretçilerine rahat bir konaklama imkanı sunmayı planlıyoruz. Burada oldukça büyük ve yüksek kapasiteli bir kompleksten söz ediyoruz."

 

el-Kazımi, Tell-i Zeynebiyye ve Çadırlar bölgesine yakın bir yerde yapımına başlanan dev proje için sözlerine şöyle devam etti:

 

"24000 m2 bir alan üzerine inşası başlanan dört katlı konaklama tesisi; bir çok imkanı da içerisinde barındırmaktadır. Milyonlarca ziyaretçiye ev sahipliği yapan Kerbela şehrinin böylesi bir projeye uzun bir zamandır ihtiyacı vardı. Temel ve alt yapı çalışmalarının %62'lik bir bölümü sona erdi. İnşaallah hedeflenen sürede tüm projeyi başarılı bir şekilde sona erdirir ve İmam Hüseyin'e yaraşır bir eser ortaya çıkartırız."

 

Sırtını Tell-i Zeynebiyye'nin yamacına yaslayan bu dev kompleksin içerisinde konaklama imkanlarının yanında, kütüphane, müze ve yemekhaneler de yer alacak.

 

Ehlader HABER

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler