25 Ekim 2020 Pazar Saat:
12:21
01-08-2017
  

Kerbela'dan Ehlader'e Ziyaret

İslam âleminde Kur’an, vahdetin sembolüdür. Müslümanların kalplerini birbirine bağlayan en büyük unsurdur.

Facebook da Paylaş

 

 

Irak'ta Atabât-ı Aliye bünyesinde yeralan İmam Hüseyin (a.s) Türbesi Kur'an İlimleri Başkanı Şeyh Hasan el-Mansuri ve beraberindeki heyet, dün Ehlader'i ziyaret etti.

 

Ehlader Yönetim Kurulu'ndan Ş. Musa Güneş ve Yusuf Tazegün'ün karşıladığı heyete Ehlader faaliyetleri hakkında bilgiler verildi. Çalışmaları yakından gözlemleyen Şeyh Hasan el-Mansuri, daha sonra Allame Tabatabai Kur’an Kursu'nun sınıflarını dolaşarak öğrencilerle sohbet etti. 

 

'Dinimiz bir, Peygamberimiz bir, Kitabımız birdir.' diyen Şeyh Hasan: 'Mukaddes kitabımız asla tahrif olmamıştır. Biz onu öğrenmede özen ve gayret göstermeliyiz ve hatta ezberleyerek kalbimizde taşımalıyız, yaşamalıyız ve yaşatmalıyız.' dedi.

 

İmam Hüseyin (a.s) Türbesine bağlı Kur’an İlimleri üzerine faaliyet gösteren kurumların çalışmaları hakkında bilgiler de veren Şeyh Hasan el-Mansuri sözlerine şöyle devam etti: 'Kur’ani çalışmalarımızın Kerbela ve Irak ile sınırlı kalmamaktadır. Kur’an ile ilgili her türlü çalışmaları sınırlar ötesine de taşımakla yükümlüyüz. İslam âleminde Kur’an, vahdetin sembolüdür. Müslümanların kalplerini birbirine bağlayan en büyük unsurdur. İşte o yüzden bu minvalde Kur’an’ı Kerimi anlamalı, yaşamalı ve yaşatmalıyız.'

 

Atabât-ı Aliye'den gelen Kur'an İlimleri Heyeti başarı ve ortak işbirliği temennilerinde bulunarak Ehlader'den ayrıldılar.

 

 

 

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler