09 Ağustos 2022 Salı Saat:
06:52
01-06-2019
  

Kocaeli Kudüs İçin Toplandı + FOTO

Kocaeli Aliekber Gençliği ve Zeyneb-i Kübra Sefireleri

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

Dün Dünya Kudüs Günü münasebetiyle Kocaeli Aliekber Gençliği ve Zeyneb-i Kübra Sefireleri tarafından Muhammediye Camii önünde bir basın açıklaması yapıldı.

 

Değerli Ehl-i Beyt alimlerimizden Orhan Öz Hoca ve Seyyid Kamil Sutay'ın öncülüğünde gerçekleştirilen etkinliğe cami cemaatinin yanı sıra derdi Kudüs olan müminler de katıldı. Kocaeli'nden Filistinli mazlumların yalnız olmadıkları atılan 'Kahrolsun İsrail' sloganları ile hatırlatıldı.

 

Dünya Kudüs Günü'nde yapılan basın açıklamasının metni aşağıdaki gibidir.

 

Dünya Kudüs Günü Halkların Sultacı Güçlere Karşı Bir Başkaldırısıdır.

 

Dünya Müslümanlarının ve özgürlük, bağımsızlık ve adalet uğruna onlarla birlikte hareket eden halkların mihveri olan Kudüs, her yıl Ramazan ayının son Cuma günü sultacı güçlere karşı bir başkaldırının sahnesine dönüşüp başta Filistin olmak üzere, yeryüzünün işgal edilmiş her bir köşesine kurtuluş ümidi aşılıyor.

 

Asya'dan Afrika'ya, Avrupa'dan Amerika'ya kadar özgürlüğe adanmış ruhlar insanlığın ortak mirası Kudüs özelinde işgal, inkar, tahakküm ve şiddete dayalı emperyalist politikaların her türüne Dünya Kudüs Günü'nde kararlı bir şekilde itiraz ediyor. Adaletin, barışın ve insani hassasiyetlerin yüceltilmesi için ayağa kalkan halklar Amerikan hükümetlerinin yönlendirmesi ve sınırsız desteğiyle haraket eden Siyonist rejim eliyle Filistinlilere karşı işlenen, tarihin bir benzerine şahit olmadığı suçları bugünde bir kez daha mahkum ediyor. Yine bugünde İngiltere ve Fransa gibi sömürgeci güçlerin uzun süreli işgal ve katliamlarının mağduru olmuş, kaynaklarına el konulmuş, halkları köleleştirilmiş ülkelerin aydınlık geleceğinin sultacı güçlerin ellerinin yoksul ve yoksun bırakılan bu coğrafyalardan çektirilmesine ve halkların kendi  kaderine sahip çıkmasına bağlı olduğu haykırılıyor.

 

İslam İnkılabı'nın başarıya ulaşmasından bu yana kesintisiz bir şekilde yükseltilen bu feryat, bugün dünyanın elliden fazla ülkesinde yankılanıyor. İnsanlık ailesinin damarlarında dolaşan diriliş ve direniş arzusu ve kudreti Dünya Kudüs Günü'nde meydanları dolduran on milyonlar halinde cisimleşiyor.

 

Dünya Kudüs Günü Filistin'in ve Kudüs'ün tarihi mirasçısı Türkiyemiz için ayrı bir önem arz ediyor. Filistin işgalcisi Siyonist rejim sadece Arapların değil, Türk halkının da haklarını hiçe sayıyor. Askeri, siyasi ve ekonomik anlaşmalarla bağlanmış olsa bile Türk halkının Filistin ve Kudüs'e olan ilgisi tıpkı Mavi Marmara örneğinde görüldüğü üzere her geçen gün giderek artıyor.

 

Yaklaşık 40 yıldır süregelen Kudüs Günü haykırışları doğrudan ve dolaylı yollardan Türk halkının vicdanını ve hissiyatını Amerika ve Siyonsit rejimin temsil ettiği sultacı güçlere karşı ayağa kaldırıyor. Diğer Müslümanlar ve özgür ruhlu insanlarla birlikte Türk halkı da gelecek Kudüs Günü'nü Kudüs'te kutlamanın özlemini duyuyor. Amerikan emperyalizminin Trump eliyle yürüttüğü fütursuz politikalar Arap halkları kadar Türk halkını da öfkelendiriyor. Türk halkı, Trump'ın Birleşmiş Milletleri hiçe sayarak, Amerikan büyük elçiliğini Kudüs'e taşıma ve Suriye'nin işgal altındaki  toprağı olan Golan’ı Siyonist İsrail'e peşkeş çekme kararlarını bölge halklarına dayatılmak istenen büyük bir tasfiye planının öncü adımları olarak kabul ediyor.

 

On yılı aşkın bir süredir devam eden Gazze ablukası, bölgenin emperyalizme sadık ülkelerinin hızla silahlandırılması, Suudi Arabistan'a bağlı koalisyonun Yemen'in mazlum halkı üzerine salınması, direnen halkların ve bunların silahlı kuvvetlerinin terörist ilan edilmesi gibi politikalar bölgenin boyun eğmesi için insanlık dışı bir şekilde uygulanıyor. Bu politikaların neticesinde oluşan yoklular, hastalıklar, yıkımlar ve göçler Amerikan emperyalizmine  karşı haklı nefretimizi yükseltiyor.

 

Ramazan ayının son Cumasına ulaştığımız şu vakitte, Dünya Kudüs Günü'nü insanlık ailesine kazandıran Ayetullah Ruhullah Musevi'nin şahsında, hangi din, dil, mezhep, meşrep, ırk ve kavimden olursa olsun, özgürlük, bağımsızlık ve adalet uğruna Kudüs'te, Filistin'de, Suriye'de, Lübnan'da, Irak'ta İran'da, Türkiye'de, Afrika'da, Asya'da ve dünyanın zayıf bırakılmış tüm coğrafyalarında şehit düşenleri ve gazi olanları selamlıyoruz.

 

Bugünde bir kez daha ilan ediyoruz ki, özgür halklar sultacı güçleri elbette mağlup edecek ve tüm sultacı güçler nasıl bir inkılap ile devrilip gideceklerini elbette göreceklerdir.

 

Kocaeli Aliekber Gençliği ve Zeyneb-i Kübra Sefireleri

 

 

 

 

 

 

 

 

Ehlader HABER

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler