16 Aralık 2018 Pazar Saat:
10:47
13-03-2018
  

Kosova'da Hz. Fatıma'nın Doğum Günü Kutlandı

Hz. Fatıma'nın mübarek doğum yıl dönümü Kosova'nın tarihi Prizren kentinde kutlandı.

Facebook da Paylaş

 

 

Bu kutlu günde gerçekleştirilen programda Kosova Ehl-i Beyt aşıklarının camisi de tekrar ibadete açılmış oldu.

 

Program Ali Çalar Hoca'nın Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Prizren kenti Ehl-i Beyt Camii Başkanı Berzat Vasija yaptığı açılış konuşmasında; caminin konum ve bugüne değin kaydedilen aşamaları hakkında konuklara bilgiler verdi.

 

Daha sonra kürsüye gelen Tirana Ehl-i Beyt (as) Mescidi Hocası Şeyh Kemaluddin Reka Peygamber Efendimiz ve onun ailesi hakkında bir konuşma yaptı. Sinani Dergahi Şeyhi Şeyh Hüseyin Şişqo, Mitroviça Ehl-i Beyt Derneği Başkanı Bedri Bala ve Melami Dergahı Temsilcisi Hacı Ramazan'ın katıldığı program şiirlerle devam etti. Bayanlardan Besforta Maliqi Vasija ise Hz. Fatima (sa) hakkında güzel bir makale okuyarak programa renk kattı.

 

İlerleyen dakikalarda programın ana konuşmacısı olan değerli alimimiz Ali Çalar Hoca kürsüye davet edildi. Hz. Fatıma'nın örnek ve özel bir şahsiyet olduğuna dair bir konuşma yapan Ali Çalar Hoca; o hazretin hayatından alınacak derslere işaret etti ve özellikle bu tür bölgelerde yaşayan Müslüman toplumların birlik ve beraberlik içerisinde olmalarına vurgu yaptı.Hocamızın yaptığı konuşmanın ardından okunan ilahiler ve dağıtılan ikramlardan sonra bu manevi program sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler