25 Ocak 2022 Salı Saat:
13:37
14-03-2018
  

Kudüs, Filistin'in Ebedi Başkenti Kalacak

Hizbullah Hareketi Genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Naim Kasım

Facebook da Paylaş

 

 Lübnan’da gerçekleşen Uluslararası Filistin'e Geri Dönüş Toplantısı’nda konuşan Hizbullah Hareketi Genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Naim Kasım, ABD’nin tüm kararlarına rağmen Kudüs Filistin devletinin ebedi başkenti olarak kalacaktır” dedi.

Şeyh Naim Kasım, ABD’nin bölgesel politikasını eleştirerek, “Bu devletin bölgede terörist devşirme, Yemen'e yönelik saldırılarda Suudi Arabistan’ı destekleme ve Bahreyn halkına baskı uygulama şeklindeki müdahalesi bölgemize zarar vermiştir” açıklamasını yaptı.

ABD'nin bölgedeki sorunlar için hiçbir çözümü yok. Bu yüzden onların bölgedeki cinayetlerine odaklanmamız gerekir. İsrail ile ilişkilerini normalleştiren ülkeler halkını yönetme hakkına sahip değildir” ifadesini kullanan Şeyh Naim Kasım, “Silahlı direniş dışında Filistinlilerin geri dönüşü için herhangi bir çözüm bulunmamaktadır” değerlendirmesini yaptı.

Kudüs Müftüsü Muhammed Hüseyin de bu konferans'ta yaptığı konuşmada, Kudüs'ün siyonistlerin en kötü saldırılarına maruz kaldığını ve siyonist işgalcilerin bu kutsal İslam beldesinin kimliğini yok etmeye çalıştıklarını bildirdi.


 

Ehlader HABER

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler