06 Temmuz 2022 Çarşamba Saat:
09:49
19-05-2020
  

Kudüs Günü’nü Neden ve Nasıl İhya Edelim?

KAHROLSUN SİYONİST DEVLET! YAŞASIN ÖZGÜR KUDÜS!

Facebook da Paylaş

 

 

 

 

 

Ehlader Araştırma Bölümü

 

 

Bismillah.

 

Rahmetli İmam’ın 1979 yılında ilan etmesinden bu yana tüm dünyada her sene Ramazan’ın son cuması ihya edilen Dünya Kudüs Günü yaklaşmak üzere. Bu sene de ihya edilecek olan Kudüs Günü hazırlıkları dünyanın dört bir yanında ve tabi ki ülkemizde tüm hızıyla devam ediyor.

 

Tüm İslam alimlerinin ihyasını Müslümanların üzerine düşen şeri bir vazife olarak gördükleri bugün, şanına yakışır şekilde idrak edilmesi halinde Siyonist İsrail’in ortadan kaldırılması sürecini hızlandıracaktır. İlk kıblemizin ve onun çevresinin mübarek kılındığı toprakların yani Kudüs’ün Siyonist işgalden kurtarılması hepimizin boynunun borcudur.  

 

Mescid-i Aksa ve Kudüs’ün önemi hem Kur’an-ı Kerim’de ve hem de Rasulullah Efendimiz'in (saa) hadis-i şeriflerinde açık bir şekilde beyan edilmiştir. Biz Müslümanlar bu açık delilleri görmemize rağmen maalesef bu konuda üzerimize düşen vazifeyi hakkıyla yerine getirmemekteyiz. Filistinli Müslümanları bu konuda gerektiği gibi desteklememekteyiz.

 

Maalesef bugün dünya Müslümanları emperyalist ve Siyonist odakların kurduğu tuzaklara düşmüş, onlara yardım eden satılık Arap şeyhliklerinin çıkarları doğrultusunda hareket ederek  ellerindeki kıt kaynakları Kudüs’ün kurtarılması için harcamak yerine, başka alanlarda harcamak zorunda bırakılmıştır.

 

Eğer bugün başını Suud-i Amerika, Katar, Kuveyt, BAE, Ürdün gibi bölge ülkelerinin çektiği kirli ittifak 1980-1988 arasında İran, bugün ise Suriye, Irak ve Yemen rejimlerini devirmek için harcadıkları paranın ve siyasi eforun yarısını Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın Siyonist işgalden kurtarılması için harcamış olsalardı, şimdiye kadar Kudüs işgalden kurtarılmış ve Siyonist Devlet ortadan kaldırılmış olurdu.

 

Unutmayalım ki, bugün Suriye’nin bu hale gelmesinde, zayıflamasında ve burada akan kanda Siyonist İsrail’in parmağı ve çok büyük çıkarı vardır.

 

Bugün, Yemen’de Suud-i Amerika’nın diktatör Sisi ve 8 ülke ile birlikte acımasızca yaptığı bombardımanlarda siyonizmin parmağı ve çıkarı vardır.

 

Bugün, Irak’ta akan kanda, DAEŞ’in arkasında Siyonist İsrail’in ve büyük şeytan Amerika’nın müdahalesi ve çıkarı vardır.

 

Akan Müslüman kanını ve gözyaşını dindirmenin tek yolu hep birlikte Kudüs ve Mescid’i Aksa’nın özgürleştirilmesi ve Siyonist İsrail devletinin ortadan kaldırması mücadelesini desteklemektir. Ana ve doğru yol budur. Bunun dışındaki yollar tali yoldur ve bizi Kudüs davasından uzaklaştırır.

 

İşte bu yüzden 31 Mayıs'ta idrak edilecek olan Dünya Kudüs Günü Müslümanlar için büyük önem arz etmektedir.

 

Eğer bölgemizde akan kan dursun ve Kudüs özgürleşsin, ilk kıblemiz işgalden kurtulsun istiyorsak Dünya Kudüs Günü’nde Cuma namazlarını şehirlerimizin merkez camilerinde kılalım ve namaz çıkışı Kudüs’e olan bağlılığımızı ve Siyonist Rejime duyduğumuz öfkeyi yapacağımız yürüyüşlerle ve kitlesel basın açıklamalarıyla dünyaya duyuralım. Ülkemizin her ilinde ve hatta Avrupa ülkelerinde salon toplantıları düzenleyelim. Mescid-i Aksa’nın sahipsiz olmadığını dosta da düşmana da gösterelim.

 

 

 

KAHROLSUN SİYONİST DEVLET!

YAŞASIN ÖZGÜR KUDÜS!

 

 

www.kudusgunu.com    

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler