26 Ocak 2022 Çarşamba Saat:
07:09
14-09-2015
  

Kudüs İçin Her Fedakârlığı Hazırız!

Arap ülkelerini Mescid-i Aksa'yı korumak için harekete geçmeye davet ediyorum...

Facebook da Paylaş

 

Hamas Basın Sözcüsü Müşir el-Mısri, Mescid-i Aksa'nın kırmızıçizgi olduğunu ve asla görmezden gelinemeyeceğini vurguladığı konuşmasında 'İşgal rejiminin Kudüs'e yönelik her mütecaviz saldırısı, İsrail'in ateşle oynaması gibidir' dedi.

 Müşir el-Mısri sözlerine şöyle devam etti;

"Arap ülkelerini Mescid-i Aksa'yı korumak için harekete geçmeye davet ediyorum. Hamas'ın bugün karşı karşıya olduğu aşama, en tehlikeli aşamalardan birisidir. Filistinli yetkililer ve siyasi gruplar İsrail'le her türlü ilişkilerini kesmelidir.

Siyonist rejim, her zaman İslam ümmetinin dini ve tarihi gerçeklerini susturmak ve Mescid-i Aksa'nın siyasi denklemlerini değiştirmek için çaba göstermiş, Müslümanların suskunluğundan faydalanmıştır.

Biz, Mescid-i Aksa'ya ait gerçekleri değiştirmeye yönelik girişimleri ve Mescid-i Aksa'nın bölünmesi planını asla kabul etmeyeceğiz. Bu nedenle, tüm Müslümanların işgal rejiminin planları karşısında hiçbir şekilde sessiz kalmamalarını ve İsrail menşeli hiçbir planda yer almamalarını istiyoruz.

Hamas güçleri, Mescid-i Aksa'yı işgalcilerin kuşatmasından kurtarmak ve Kudüs'ü özgürlüğüne kavuşturmak için her türlü fedakârlığı yapmaya hazırdır."

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler