26 Ocak 2022 Çarşamba Saat:
07:56
26-03-2016
  

Kudüs Özgürleşmeden İntifada Durmayacaktır

Filistin İslamî Direniş Hareketi-Hamas liderlerinden Muşir El Mısri, İslam dünyasına seslendi.

Facebook da Paylaş


Filistin enformasyon merkezinin haberine göre, İslam ümmetine seslenen Hamas liderlerinden Muşir El Mısri, Siyonist işgalci İsrail rejimine karşı birlik olunması gerektiğini söyledi.

Filistin İslamî Direniş Hareketi-Hamas liderlerinden Muşir El Mısri, İslam dünyasına seslendi.

İslam dünyasından aralarındaki ihtilafları bir kenara itmesini isteyen El Mısri, ümmeti parçalamak isteyen ve ortak düşman olan Siyonist rejime karşı birlik olunması gerektiğini söyledi.

Aksa İntifadası'nın Gazze'yi özgürleştirdiğini belirten El Mısri, Kudüs İntifadası'nın da Batı Şeria'yı özgürleştireceğini açıkladı.

Şeyh Ahmed Yasin'in şehit edilişinin yıldönümü nedeniyle dün Gazze'de Hamas hareketinin düzenlediği etkinliğe katılan milletvekili Mısri, Filistin davasının doğusundan batısına kadar bütün ümmetin sorunu olduğunu belirterek, Arap ve İslam ülkelerinin bozulan ilişkilerini onarmaları gerektiği uyarısında bulundu.

Hamas hareketinin ilkeli duruşunu sürdürdüğüne dikkat çeken Mısri, "Filistin bir bütündür, parçalanmayı ve bölünmeyi asla kabul etmez. Denizden nehire kadar Filistin İslamidir. Onun bir karış toprağından taviz vermeyeceğimiz gibi, onun için akan bir damla kanı da heder etmeyeceğiz" açıklamasında bulundu.

Mısri, konuşmasının devamında İişgalci İsrail rejimi füzeleri ile şehit olan Şeyh Ahmed Yasin ile Dr. Abdulaziz Rantisi'nin çizdikleri yolu takip etmeye devam edeceklerini söyledi.


 

Ehlader Haber

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler