23 Ocak 2021 Cumartesi Saat:
12:42
19-11-2014
  

Kudüs Savaşını Biz Kazanacağız!

Filistinli ya da İsrailli, dökülen her damla kandan İsrail Başbakanı sorumludur...

Facebook da Paylaş 

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu Kudüs'te bir sinagoga düzenlenen saldırının ardından "Kudüs savaşını" kazanma yemini etti.

Saldırganların evlerinin yıkılması talimatını veren İsrail Başbakanı "Kudüs için, ebedi başkentimiz için bir savaşın içindeyiz. Bizi devletimizden ve başkentimizden söküp atmak isteyenler bunu başaramayacak. Bütün teröristlerle hesaplaşacağız" dedi.

Olayı "dua edilirken yapılan korkunç bir saldırı" diye tanımlayan ve saldırıdan sonra Gazze Şeridi'ndeki "sevinç çığlıklarını" kınayan Netanyahu İsrail halkına "birlik olma" çağrısı yaparken, "hiç kimse kanunu kendi eline almamalı, ruhlar kızgın kanlar kaynerken bile" dedi.

Netanyahu ayrıca "Batı dünyasındaki tüm liderlere çağrıda bulunuyorum. Bu katlima duyulan öfkeyi görmek istiyorum" diye konuştu.

ABD Başkanı Barack Obama da saldırıyı kınadı ve "Masum sivillere karşı bu tür saldırıları hiçbir şey meşru gösteremez" dedi.

Filistin lideri Mahmud Abbas da "Kutsal mekanlarında Yahudilere yapılan saldırı ve sivillerin öldürülmesi kim yaparsa yapsın kınanmalıdır" dedi.

Filistin Yasama Konseyi Üyesi Mustafa Barguti ise "Filistinli ya da İsrailli, dökülen her damla kandan İsrail Başbakanı Netanyahu'nun sorumludur. Size ve herkese şunu hatırlatmak istiyoruz. Bu yıl başından beri İsrail Ordusu ve yerleşimciler Gazze ve Batı Şeria'da 2,260 Filistinli öldürdü" dedi.

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler