06 Temmuz 2022 Çarşamba Saat:
09:18
06-03-2018
  

Kudüs'te Cemaat Namaz Sözü Tahakkuk Bulacak

Lübnan Hizbullah hareketinin kıdemli üyelerinden Şeyh Ali Damuş

Facebook da Paylaş


İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamanei geçtiğimiz hafta Suriye Vakıflar Bakanı ve bir grup Suriyeli din adamını kabul ettiği görüşmede, Kudüs'te cemaatle namaz kılınacağı günün yakın olduğunu belirtti.

İslam İnkılabı Rehberi, Tahran'da Suriye Vakıflar Bakanı ve beraberindeki heyeti kabul ettiği görüşmede ayrıca, "Siyonist rejimin yıllar önce İran'a gelecek 25 yıl içinde bunu şunu yapacağız diyordu, aynı dönemde biz de gelecek 25 yılı siz görmeyeceksiniz dedik" . Bölge ülkeleri ve milletlerinin direnmek için kesin karar alırsa, düşmanın hiçbir halt edemeyeceğini belirtti. Lübnan Hizbullah Hareketi Yürütme Konseyi Başkan Vekili Şeyh Ali Damuş açıklama yaptı:

Siyonist Rejim Kalıcı Değil

Kuşkusuz Ayetullah Hamanei'nin bir görüşe göre bu sözü söylüyorlar ve gelecekte bunun gerçekleşmesini temenni ediyoruz. Çünkü Siyonist rejim işgal, terör ve saldırgan rejimidir ve kalıcı değil. Filistinli mülteciler bir gün kendi topraklarına dönecek ve haklarını geri alacaklar. Biz ve dünyadaki tüm onurlu insan Siyonist rejimin politikalarına karşı koymak için kararlıyız ve tüm Filistin, İslam ve Hıristiyanlık kutsallarını kurtarmaya çalışıyoruz.

Arap Dışişleri Bakanlarının Girişimi Yeterli Değildir

ABD'nin bu girişimi açık saldırganlık ve Kudüs'te İslam ve Hıristiyanlık kutsallarına karşı önceki saldırılarının devamı niteliğindedir. Bu kararla mücadele için sadece açıklama yapmak ve kınamakla sınırlı kalmamalı; Arap Dışişleri Bakanları'nın Trump'ın kararına karşı yaptığı girişim gibi. ABD'ye bu kararından vazgeçirmek için tüm imkanlar ve yollar kullanılmalı. Trump, Kudüs kararını hayata geçirirse, İsrail tarafından Filistinlilere karşı başka tehlikeli girişimlere tanıklık edeceğiz.

ABD'nin Girişimlerine Karşı İntifada

lk etapta Filistin içinde ve dışında geniş çaplı 3. intifadanın başlaması için anlaşmak gerektiğini çünkü Filistin içinde intifadanın ABD'nin politikalarına karşı en ağır ve büyük yanıt olduğunu kaydetti. Arap ve İslam dünyasının da Filistin halkına siyasi, ekonomik, askeri ve medyatik olmak üzere her türlü destek vermesi gerektiğini vurguladı. Damuş ayrıca dünya genelinde Arap ve İslam milletlerinin yoğun şekilde gösteri düzenleyerek, intifadaya vurgu yapıp, Trump'ın kararına karşı çıkmaları ve Arap ve İslam devletlerini de ABD'yi ilişkilerini kesmekle tehdit etmeleri ve Filistin içinde direnişin ABD kararına karşı koymak için oldukça hazır durumda olması gerektiğini belirtti.

Hizbullah üyesi, Siyonistler'in Seyyid Hasan Nasrallah'a suikast düzenleme tehditleri hakkında ise; bu tehditlerin yeni olmadığını ve İsrail'in her daim Lübnan'a karşı tehditler savurduğunu ve defalarca Lübnan'a saldırmaya çalıştığını, ancak önceki saldırılarında yenildiğini ifade etti. Bu tehditlerden korkmadıklarını söyleyen Damuş, bugün Hizbullah'ın İsraillilerin her türlü yeni aptallığına karşı koymak için en iyi şekilde hazır olduğunu vurguladı.

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler