27 Ocak 2022 Perşembe Saat:
14:20
10-09-2015
  

Kudüs'ün Tarihi Dokusunu Değişiyor!

İsrail, Filistinlilerin Mescid-i Aksa'nın bazı bölümlerine girmesini yasaklayacak...

Facebook da Paylaş


 

Filistin El-Yevm'in İsrail'in Haaretz gazetesine dayandırdığı habere göre Filistinlilerin Mescid-i Aksa'ya sadece belirli gün ve saatlerde girişine izin veren İsrail, yeni bir uygulamayı hayata geçirmeye hazırlanıyor. Uygulama kapsamında İsrail, Filistinlilerin Mescid-i Aksa'nın bazı bölümlerine girmesini yasaklayacak.

İsrail Kabinesi'nde görüşülen karar doğrultusunda Tel Aviv, Mescid-i Aksa'da (Süleyman) mabedini inşa etmek gerekçesiyle Filistinlilerin Aksa'nın bazı kısımlarına girişi yasaklıyor.

Geçen hafta Çarşamba günü İsrail askerleri 'Kudüs şehrinin tarihi dokusunu değiştirmek ve Mesicd-i Aksa'nın çevresini Yahudileştirmek' siyaseti kapsamında Aksa'nın duvarlarına bitişik olan Bab'ur Rahme Mezarlığı'nın bir kısmını dikenli tellerle çevirmişti.

Filistinli kaynaklara göre; İsrail'in Mescid-i Aksa'ya Filistinli kadınların girişini yasaklaması, namaz kılan erkeklere yaş sınırlaması getirmesi ve Beyt'ul Mukaddes'te yaşayan Filistinlilere yönelik baskı ve tutuklamalarını arttırması, Mescid-i Aksa'nın tamamının işgal edilmesine yönelik projenin bir parçası.

 

Ehlader HABER

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler