08 Aralık 2019 Pazar Saat:
13:37
09-05-2018
  

Kur'an ve Ehl-i Beyt Kaynaklı Yayınlar Kocaeli'de

Her yıl olduğu gibi bu yıl da "Kur'an ve Ehl-i Beyt Kaynaklı Yayınlar" Kocaeli Kitap Fuarı'nda yerini aldı.

Facebook da Paylaş

 

 

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen Türkiye’nin en büyük kitap fuarı olma özelliğini taşıyan Kocaeli Kitap Fuarı, bu yıl 5 Mayıs'ta 10. kez kapılarını kitap tutkunlarına açtı.

 

Her yıl olduğu gibi bu yıl da "Kur'an ve Ehl-i Beyt Kaynaklı Yayınlar" Kocaeli Kitap Fuarı'nda yerini aldı.

 

Kevser Yayıncılık, Önsöz Yayıncılık, el-Mustafa Üniversite Yayınları, Kalender Yayınevi, Tesnim Yayınları, Ensariyan, Ahlulbeyt Yayınları, Asr Yayıncılık, Neva Yayınları vb. birçok değerli yayın kuruluşumuzun eserlerini Ehl-i Beyt dostlarıyla buluşturan Kur'an ve Ehl-i Beyt Kaynaklı Yayınlar'ı 13 Mayıs Pazar gününe kadar ziyaret edebilirsin.  

 

Konu hakkında bilgilendirme yapan değerli Ehl-i Beyt alimimiz Orhan Öz Hoca şunları söyledi:

 

"Kocaeli Kitap Fuarı gerçekten kitap severler için büyük bir nimet. İstatistiklere göre geçen yıl bu fuar 700 binden fazla  ziyaretçi ile kendi rekorunu kırmıştı. Böylece kurulduğundan bu yana yani 9 yılda kitap fuarını ziyaret edenlerin sayısı neredeyse 4 milyonu buldu. 10. Kocaeli Kitap Fuarı 13 Mayıs pazar günü akşamına kadar sürecek ve her gün 10.30-21.00 saatleri arasında kitapseverlere açık olacak.

 

Kur'an ve Ehl-i Beyt Kaynaklı Yayınlar olarak amacımız; halkımızı Ehl-i Beyt ile tanıştırmak, nitekim standımızda yeralan eserlerin çoğu da Ehl-i Beyt öğretileri üzerine. Kitap severler ve değerli dostlarımız bizleri Salon A, 55 nolu stantta bulabilirler.

 

Öte yandan 13 Mayıs Pazar günü saat 14-15 arası fuar alanındaki konferans salonunda Ehlader Genel Başkanı Sayın Kadir AKARAS'ın, "Birlikte Yaşama Sanatı" (VAHDET) konulu konferansı da gerçekleşecektir, o gün de tüm dostlarımızı fuara bekliyoruz."

 

Fuar yetkilileri de kitap fuarı hakkında şunları söylediler:

 

"Fuarımızın düzenleneceği Uluslararası Fuar Merkezi’ne vatandaşlarımızın gidiş-gelişi için güzergah düzenlemeleri yapılmıştır. Alanının çevresindeki binlerce araçlık otopark yine ücretsiz olarak araç sahiplerinin hizmetinde olacaktır. Ring otobüs seferlerimizle İzmit merkez ve Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsünden fuara kolay ulaşımı sağlayacak. Kitap fuarına herkesi bekliyoruz.

 

Ayrıca Milli Eğitim İl Müdürlüğümüzle yürüttüğümüz ortak çalışma kapsamında ilimizdeki ilk, orta ve liselerden öğrencilerimiz 07-11 Mayıs tarihleri arasında ücretsiz olarak belediye otobüslerimizle fuara taşınacak. Böylece çocuklarımızın kitap sevgisi ve okuma alışkanlığını da artırmayı amaçlıyoruz. Son olarak diyoruz ki; İster kitap okuyun, ister söyleşi dinleyin, isterseniz sevdiğiniz yazarlara kitap imzalatın, ama 10. Kocaeli Kitap Fuarı’na uğramadan geçmeyin."

 

Ehlader HABER

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler