20 Şubat 2019 Çarşamba Saat:
03:38
06-07-2018
  

Kur’an Nesli Derneği ve Çocuklarımız + FOTO

Allame Tabatabai Kur’an Nesli Derneği, Müslümanların kutsal kitabı olan Kur’an’ın en güzel şekilde okunması ve anlaşılması hedefini taşımaktadır.

Facebook da Paylaş

 

 

 

2012 yılında çalışmalara başlayıp 2013’ten bu yana faaliyetlerini devam ettiren Allame Tabatabai Kur’an Nesli Derneği birçok konudaki başarıları ile adını duyurup, daha fazla öğrenciye ulaşmayı planlamaktadır.

 

Kurulduğundan bu yana yaklaşık 1000 öğrencinin kaydını yaparak bu konuda başarılı olduğunu ispatlayan Kur'an Nesli Derneği, çeşitli kurum ve kuruluşların ihtiyaçları olan öğretmenleri de yetiştirilip göndererek üreticiliğini tüm Ehl-i Beyt oluşumları ile paylaşıyor.

 

Allame Tabatabai Kur’an Nesli Derneği Yaz-İlkbahar ve Kış-Sonbahar olmak üzere 4 dönemde de derslerine devam etmektedir.

 

Kur’an Nesli Derneği'nin temel hedefleri Kur’an okumayı öğretmenin dışında konulara göre eğitici Kur’an ayetleri ve hadisler ezberletmek, inanç, fıkıh ve ahlak dersleri vermek, çocuklarımıza ve gençlerimize sosyal yaşamı tanıtmak, kardeşlik-birliktelik duygularını aşılamak için programlar yapılmasını sağlamak. (kamp, piknik, at çiftliği gibi geziler. Hz. Peygamberin (saa) ve Ehl-i Beyt İmamları’nın (as) doğum gününde daha fazla bilgileri olması için kurum içinde ve dışında programlar düzenlemek vb.)

 

Yalnızca yaz tatillerinde değil dönem dönem Kur’an üzerine çalışmalar yapmak ve bu çalışmaları bütün bir yıla yaymak ise Allame Tabatabai Kur’an Nesli Derneği'nin ulaştığı asıl hedeftir.

 

Dernek bünyesinde yapılan sosyal faaliyetler ile arkadaşlık bağını güçlendiren Kur’an Nesli Derneği, öğrencilerin de güvenliğini düşünerek yapılan gezilerde daha rahat eğlenebilmeleri için abla ve abi sistemini uygulamaktadır.

 

Allame Tabatabai Kur’an Nesli Derneği Kur'an eğitimini 3 döneme ayırmaktadır;

 

Birinci Dönem: Elif-Ba 1 ve Elif-Ba 2 dersleri

 

İkinci Dönem: Akıcı Okuma ve Tecvite Giriş dersleri

 

Üçüncü Dönem: Tecvit dersleri

 

Dini derslerimiz büyükler ve küçükler olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Bunlar dört bölüm olarak Akait, Ahkâm, Fıkıh ve Sire derslerini kapsamaktadır.

 

Minik öğrencilerimiz için akait derslerinde Dinimi Öğreniyorum 1 ve Dinimi Öğreniyorum 2 dersleri verilirken; hikâye şeklinde olan kitaplarla çocuklarımız eğlenirken öğreniyorlar.

 

Büyükler için akait derslerinde ise Temel Dini Bilgiler kitabından ve çeşitli kaynaklardan yararlanılmaktadır.

 

Fıkıh dersleri ise üçe ayrılıyor;

 

*Büyük erkekler için fıkıh dersleri

*Büyük kızlar için fıkıh dersleri

*Küçük çocuklar için fıkıh dersleri;

 

Bu derste yine konular hikâye şeklinde çocuk diline çevrilip anlatılıyor.

 

Ahkâm dersleri de yine büyük ve küçük olarak ikiye ayrılmaktadır.

 

Öğrencilerimiz yaz dönemlerinde her hafta farklı bir cami olmak üzere Cuma namazlarına ve ardından da çeşitli piknik ve mesire alanlarına götürülmektedir. Çocuklarımız böylelikle hem cami adabını öğrenmiş oluyorlar hem de eğlenerek stres atıyorlar.

 

İrtibat Numarası: 0538 054 2357

 

Adres: Güneşli Yolu Caddesi / Yenibosna / İstanbul

ALLAME TABATABAİ KUR'AN NESLİ DERNEĞİ

 

İnternet Sitesi: http://kuranneslider.com

 

 

Sosyal Medya Adresleri: 

 

Ehlader HABER

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Bu Mutlu Aile Tablosunda Sizleri de Aramızda Görmek İsteriz 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler