23 Nisan 2019 Salı Saat:
05:23
18-12-2017
  

Kürecik ve İncirlik Üsleri İçin Basın Açıklaması

Kürecik Radar Üssü ve İncirlik Hava Üssü İçin Basın Açıklaması

Facebook da Paylaş

 

 

Türkiyeli Direniş Cephesi Dostlarından Kürecik NATO Üssü ve Kudüs Açıklaması

 

Türkiyeli Direniş Cephesi Dostları, ABD’nin Kudüs kararını protesto etmek için basın açıklaması yaptı. ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs ile ilgili kararına karşı siyasi hamle yapılması gerektiğini vurgulayan Türkiyeli Direniş Cephesi Dostları, Kürecik ve İncirlik üslerinin kapatılması gerektiğini söyledi.

 

“NATO ÜSLERİ KAPATILSIN” Kudüs'e yapılan hamleye karşı siyasilerin bazı yaptırımlara gidilmesi gerektiğini belirten Türkiyeli Direniş Cephesi Dostları yetkilisi Aktivist Bahir Aydın, “ Bizler Türkiye Direniş Cephesi Dostları olarak hem bu kararsı protesto etmek ve hem de başta Kürecik ve İncirlik olmak üzere ülkemizde bulunan tüm NATO üslerinin bir an önce kapatılmasını talep ediyoruz” dedi. Kürecik radar üssü karşısından kararı protesto etmek istediklerin fakat güvenlik gerekçesi ile kendilerine izin verilmediğini aktaran Aydın, “Malatya Akçadağ ilçesinde bulunan Siyonist işgalci rejim İsrail’in güvenliğini sağlayan Kürecik Radar Üssü karşısında 10 Aralık ve 17 Aralık tarihinde iki protesto gösterisi düzenlemek istedik fakat Akçadağ kaymakamlığı güvenlik gerekçesi ile bizlere izin vermedi. Şu anda aynı konu ile ilgili olarak Malatya Merkezde 24 Aralık Pazar günü bir basın açıklaması yapmak için Valiliğe resmi olarak 7 kişilik bir heyet ile başvurduk. Olumlu bir şekilde değerlendirilmesini umut ediyoruz.”

 

Öte yandan bilindiği üzere 10/12/2017 tarihinde Malatya ili Akçadağ İlçesi Kürecik Köyü mevkii Kürecik Radar Üssü'nde Büyük Şeytan Amerika ve İşgalci Rejim İsrail'e olan öfkeyi dile getirmek adına "Küreciğe Yürüyoruz!" adlı eylem de Akçadağ Kaymakamlığı'nın OHAL dolayısıyla talep edilen bölgede bu tarz hareketliliğin olamayacağı ve güvenlik sorunları gerekçe gösterilerek iznin verilmemişti.

 

  

 

Malatya Söz Gazetesi

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler