12 Ağustos 2020 Çarşamba Saat:
03:02
27-06-2015
  

Kuveyt’teki Cami Saldırısını Kınıyoruz

Ehlibeyt Âlimleri Derneği Kuveyt İmam Sadık Camiine yapılan intihar saldırısını kınayan bir mesajı yayımladı...

Facebook da Paylaş

 

بسم الله الرحمن الرحيم

 

إِنَّمَا يَعْمُرُ مَسَاجِدَ اللّهِ مَنْ آمَنَ بِاللّهِ وَالْيَوْمِ الآخِرِ وَأَقَامَ الصَّلاَةَ وَآتَى الزَّكَاةَ وَلَمْ يَخْشَ إِلاَّ اللّهَ فَعَسَى أُوْلَئِكَ أَن يَكُونُواْ مِنَ الْمُهْتَدِينَ

 

“Allah'ın mescitlerini ancak Allah'a ve ahiret gününe iman eden, namazı dosdoğru kılan, zekâtı veren ve Allah'tan başkasından korkmayan kimseler imar eder.”  (Tövbe:18)

 

Coğrafyamızda oynanmak istenen mezhepler savaşının kukla elleri, dün (26.06.2015 Cuma) Kuveyt'te bulunan İmam Sadık Camii'ne intihar saldırısı düzenlemiş ve Cuma namazı kılan 25'ten fazla mümini şehit etmiştir.

 

Camiler ve mabetler en kutsal mekânlardır. Hangi dinden, mezhepten ve inançtan olursa olsun kutsal mekânlara saldırı düzenlemek hiçbir dinin, vicdanın ve aklın asla kabul etmeyeceği bir şeydir. Peygamberimizin buyurduğu ve İslam'ın temel ilkelerinden biri de savaşta bile mabetlere zarar verilmemesidir. Ama maalesef hemen hemen her ay, Ehlibeyt dostları dünyanın farklı bir yerinde böyle saldırılara maruz kalmaktadır. Dün ülkemizde, Pakistan'da, Irak ve Lübnan'da bu saldırıları görmüştük, şimdi ise Kuveyt'te yaşamaktayız.

 

Ve yine aynı eller dün Tunus'ta bir otele saldırı düzenleyerek suçsuz insanları katletmiştir.

 

Bu haince ve kalleşçe saldırıların failleri, her zaman İslam düşmanlarının ve Batılıların kuklası olmuş, sürekli müstekbirlerin ekmeğine yağ süren ve İslam'ın çehresini tüm dünyada çirkin gösteren Tekfirci, Selefi, IŞİD'ci ve Vahhabi cinayet şebekesidir.

 

Kendilerinden başka herkesi kâfir gören bu mel'unlar, tüm dünyada camileri, türbeleri, ibadet mekânlarını yerle bir edip, kendileri gibi tekfirci, yobaz olmayanları da katletmektedirler.

 

Tüm Müslüman kardeşlerimizden beklentimiz; mezhep ve din ayrımı yapmadan, gerçekleştirilen bu çirkin saldırılara gerekli tepkiyi göstermeleridir.

 

Rabbimiz İslami vahdeti tüm Müslümanlara nasip etsin ve Müslümanların birliğiyle şeytani, zorba ve zalim emperyalistleri yok etsin.

 

Ehlibeyt Alimleri Derneği olarak menfur saldırıda şehit olan kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Rabbimiz en bereketli ayda, en mübarek günde ve en güzel halde (namazda) şehadet makamına erişen kardeşlerimize Ramazan ayında mihrapta şehit edilen mevlamız Hz. Ali'nin (a.s) şefaatini nasip etsin.

 

Yüce Rabbimiz vahşi saldırıda yakınlarını kaybeden şehit ailelerine sabır, yaralılara ise acil şifa versin. (Amin)

 

Ehlibeyt Âlimleri Derneği

 

İstanbul

 

27 Haziran 2015

 

 

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler