17 Ocak 2022 Pazartesi Saat:
11:33
25-10-2016
  

Lieberman'ın Tehdidine Hamas'tan Cevap!

Siyonist rejimin Gazze Şeridi'ne yönelik kuşatması açık bir suçtur...

Facebook da Paylaş
 
Hamas sözcüsü Hazım Kasım, İsrail Savunma Bakanı Avigdor Lieberman'ın son açıklamalarına tepki göstererek:
 
"Hamas, askeri donanımlar başta olmak üzere iktidar araçlarını ele geçirmek ve Filistin halkının haklarını savunmak için çalışmalarına devam edecektir." dedi.
 
Hazım Kasım sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Siyonist rejimin Gazze Şeridi'ne yönelik kuşatması açık bir suçtur ve bu kuşatma bir an önce kaldırılmalıdır. Filistinlilerin dış dünya ile iletişim kurmaları en doğal haklarıdır. Limanlar ve havaalanı gibi ulaşım merkezlerini kullanarak özgürce hareket etmek Filistinlilerin sahip olduğu İnsani hakların başında gelir. Hiç kimse birtakım siyasi kazanımlar için bu hakları şantaj aracı olarak kullanmak ve Filistinlileri bu haklardan mahrum bırakmak yetkisine sahip değildir. 
 
İşgale karşı direnen bir millet kendi haklarını savunmak ve güç dengelerini elinde tutmak için askeri donanım sahibi olma hakkına sahiptir. Bu hak, hiçbir şartta ertelenmez ya da bu haktan taviz verilmez."
 
İsrail Savunma Bakanı Avigdor Lieberman, Kudüs merkezli Filistin gazetesi El Kuds'a verdiği röportajda Hamas'ın "çılgın" politikalarının Gazze'nin sonunu getireceğini ileri sürmüş, Filistinlilere Hamas'ın "çılgın politikalarını" durdurma çağrısı yaparak "Hamas'ı durdurmak bütün Filistinlilerin görevidir" demişti. 
 
İsrail Savunma Bakanı Avigdor Lieberman ayrıca ülkesinin Hamas'la girişeceği bir sonraki savaşın son savaş olacağını iddia ederek "Çünkü biz onları tamamen yok edeceğiz" sözleriyle de Hamas'ı tehdit etmişti.
 
Ehlader HABER
Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler