13 Ağustos 2020 Perşembe Saat:
03:05
22-11-2012
  

Manisa Ehlibeyt Caminde 7. Muharrem

Turgutlu İmam Hüseyin (a.s) cami cemaati ve Ehlibeyt aşıkları Manisa Ehlibeyt camiinde bir araya gelerek Hz. Hüseyin (a.s) ve Kerbela şehitlerine yas tuttular.

Facebook da Paylaş
 

Matem programı Manisa Ehlibeyt Caminde akşam namazına müteakiben başladı. Namazdan sonra kürsüye çıkan ş. Ebulfazl Atalay konuşmasını yaptı. ş. Ebulfazl konuşmasında:

 

"Bu matem günlerinde bizleri yalnız bırakmayan ş. Bayram Dalga ve Cemaatine gönülden teşekkür ediyorum. Allah mükâfatınızı Hz. Hüseyin'i (a.s) bu dünyada ziyaret etmeyi ve ahrette de şefaatini sizlere nasip etsin."

Konuşmasının ana konusu olarak batıla karşı hak için mücadele örneğinde Hz. Hüseyin'in (a.s)  bütün fikir ve düşünce, fiili hareketlerini kendimize ve toplumumuza örnek göstermeliyiz. Zira bu mücadelenin hem kutsal bir hedef ve hem de kutsal bir görev ifa etmektedir. Bunu başaran Hz. Hüseyin (a.s) ve Kerbela şehitleri olmuştur.

Konuşmadan sonra mersiyeler okunup gençler tarafından hazırlanan sinezeniler icra edildi. Programın sonunda ş. Bayram Dalga hocanın dualarıyla son buldu.


Ehlader Kültür-Araştırma

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler