07 Ağustos 2020 Cuma Saat:
03:50
01-12-2012
  

Manisa Turgutlu`da Cuma Namazı

Turgutlu İmam Hüseyin (a.s) Camiinde Cuma namazından sonra Hz. Hüseyin (a.s) ve Kerbela şehitleri için yas tutuldu.

Facebook da Paylaş
ş. Bayram Dalga Hocanın kıldırdığı Cuma namazının hutbelerinde Hz. Hüseyin (a.s) ve Kerbela şehitlerine tutulan yas merasimlerinin önemine değinirken şunları söyledi:

Ehlibeyt sevgisi üzerine kurulan bir mektep kıyamete kadar kendi inanç ve değerleri üzerinde hareket edecektir. Zira Ehlibeyt mektebi hem Allah tarafından onaylanmış ve hem de Hz. Resulullah'ın (s.a.a) biz ümmetine bırakmış olduğu değerli miraslar arasındadır. Bir mektebin hakkaniyeti eğer hem kutsal kitap ve hem sünneti Resulullah'ta gelmişse elbette bizler bu mektebe sımsıkı sarılmalıyız. Zira kurtuluş yolu ve hidayet yolu ancak bu mektebin vesilesi ile mümkündür.

İkinci hutbede yapılan yas merasimleri için halka teşekkür eden ş.Bayram Dalga şöyle devam etti: Elbette bizler bu yas merasimlerinde kendimizi rabbimize yakınlaştırmak için Hz. Hüseyin (a.s) ve Kerbela şehitlerini vesile kıldık. Amaç ve gayemiz Allah'ın razılığıdır.

Cuma namazından sonra ş. Mücahit Onaylı hocanın okuduğu mersiye ve sine zeni programlarıyla devam edildi. Programın sonunda verilen ihsanlarla yas merasimi son buldu.


Ehlader Kültür-Araştırma

 

 

 

 

Facebook da Paylaş
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Kategorideki Diğer Haberler